Boys

Boys

Zespół Boys jest kultowym zespołem wykonującym muzykę disco-polo. Wylansowali wiele niezapomnianych hitów, które zna cała Polska i przez prawie ćwierć wieku działalności zdobyli szereg nagród przyznawanym twórcom muzyki tanecznej.


Nazwa: Boys
Typ muzyki: disco-polo
Data założenia: 1991 rok
Miejsce założenia: Prostki k.Ełku
Facebook: facebook.com/zespolboys

Boys - historia zespołu

Historia zespołu Boys nierozerwalnie związana jest z jednym z jego założycielem - Marcinem Millerem. Pochodzący z miejscowości Prostki koło Ełku muzyk, założył zespół wiosną 1991 roku wraz z kolegą. Do formacji dołączyli kolejni muzycy i pierwotny skład zespołu kształtował się następująco: Marcin Miller, Maciej Zelinski, Krzysztof Cieciuch, Robert Sasinowski oraz Andrzej Rogowski. Na przestrzeni następnych lat do zespołu dołączali oraz odchodzili z niego kolejni muzycy, a obecnie zespół Boys jest w zasadzie jednoosobowy. Jego trzon stanowi Marcin Miller, a na scenie towarzyszy mu kilku stałych tancerzy.
Początkowie zespół grał głównie na weselach i lokalnych imprezach plenerowych, ale z czasem zdobył w okolicach Ełku popularność i panowie zaczęli być zapraszani do dyskotek i klubów, co w tamtych czasach było sporym sukcesem.
Po kilku miesiącach działalności nagrali kasetę noszącą tytuł "Dziewczyna z marzeń". Nie mieli do dyspozycji profesjonalnego sprzętu ani studia nagraniowego, wszystko odbyło się w piwnicy. Pomimo tego album odniósł znaczący sukces, a pochodzący z niego utwór "Wolność" do dzisiaj jest hitem muzyki tanecznej.
Przez kolejne lata działalności zespół zdobył ogromną popularność. Boys był główną gwiazdą wszystkich festiwali muzyki tanecznej, zdobył również kilkadziesiąt nagród. Jego hity, takie jak: "Jesteś szalona", "Chłop z Mazur", "Usłysz wołanie" zna cała Polska.

Zespół Boys obecnie

Po chwilowym zmierzchu popularności muzyki tanecznej w Polsce, obecnie znowu obserwuje się rozkwit tego nurtu. Zespół Boys nie spoczywa na laurach i jego najnowsze utwory znowu podbijają listy przebojów. "Najpiękniejsza dziewczyno", piosenka wydana w 2016 roku, natychmiast stała się hitem.

boys

Więcej o:

boys