Zenon Martyniuk za jeden koncert zgarnia krocie, ale przebija go Sławomir. Stawki są imponujące

Zenon Martyniuk od lat jest jednym z najlepiej zarabiających piosenkarzy disco polo w Polsce. Wciąż dużo koncertuje, co przekłada się na dochody. Ale nie on jest rekordzistą.

Więcej artykułów dotyczących show-biznesu znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Kariera Zenona Martyniuka trwa od ponad 30 lat i nic nie wskazuje na to, by miała się zakończyć. Koncerty gwiazdy disco polo przyciągają tłumy ludzi, więc wokalista na brak zainteresowania nie narzeka. Podobnie jest z jego zarobkami. Zespół Akcent wciąż inkasuje spore kwoty za występ, lecz na rynku są drożsi.

Zobacz wideo Zenon Martyniuk szczerze o synu. "Gazety mają prawo pisać. Trochę jest prawdy i trochę nie". Opowiedział też o wnuczce

Bohaterowie 'Rancza'Grała w "Ranczu" wójtową. Arlak przeszła metamorfozę. Inni aktorzy serialu też

Zenon Martyniuk za jeden koncert zgarnia krocie, ale przebija go Sławomir. Ile zarabiają gwiazdy disco polo?

Największe gwiazdy sceny disco polo reprezentowane są przez Agencję Koncertową Luxart. Oferuje ona duży wybór artystów, których można wynająć na różne imprezy, w tym koncerty. Firma podaje także uśrednione stawki za występ poszczególnych artystów, w sprawie których skontaktowała się z nimi Plejada. Można wyszukać sobie gwiazdę według budżetu planowanego eventu i określić widełki cenowe. Zaproszenie muzyków disco polo wiąże się ze sporym wydatkiem. Podane kwoty mogą jednak ulec zmianie i są orientacyjne. Nie zawierają dodatkowych kosztów w postaci podatków, opłat za transport, nocleg, sprzęt nagłaśniający oraz oświetleniowy czy innych wydatków. A to najczęściej kolejne kilka tysięcy złotych.

Zenon Martyniuk od lat koncertuje z zespołem Akcent, którego jest założycielem. Za występ trzeba zapłacić od 25 do 30 tysięcy złotych. Kwota ulega zwiększeniu po doliczeniu dodatkowych opłat. Nie jest to jednak najdroższa gwiazda. Stawkę przebija Sławomir, który według cen podanych w agencji, za występ otrzymuje powyżej 30 tysięcy złotych.

Robert Lewandowski i Iga ŚwiątekIga Świątek poszła na trybuny. Czekał na nią Lewandowski. Reakcja? Bezbłędna

Dla porównania, za słynący z największego hitu lat 90. "Jesteś szalona" zespół Boys z Marcinem Millerem na czele, także trzeba zapłacić powyżej 30 tysięcy złotych. Nieco tańszy natomiast może być koncert z udziałem Sławomira Świerzyńskiego. "Majteczki w kropeczki" i Bayer Full można mieć za 20-25 tysięcy złotych. Mimo problemów z prawem lidera, grupa wciąż nieźle zarabia. Oczywiście w każdym przypadku stawki są rozdzielane na wszystkich członków zespołów. Jednak biorąc pod uwagę co najmniej kilka koncertów w miesiącu - wychodzi z tego spora kwota.

Więcej o: