Marcin Miller

Marcin Miller

Marcin Miller to założyciel i członek zespołu Boys, który jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów wykonujących muzykę disco-polo. Muzyk w zespole występuje na stanowisku głównego wokalisty. Jest autorem teksów. Próbował swoich sił także jako aktor.

Imię i nazwisko: Marcin Miller
Data urodzenia: Prostki
Miejsce urodzenia: 27 maja 1970r.
Zawód: muzyk
Instagram: @marcinmillerboys_official
Facebook: facebook.com/marcinmillerboys/

Marcin Miller i zespół Boys

Marcin Miller przyszedł na świat w maju 1970 roku, w miejscowości Prostki koło Ełka. Ukończył tamtejsze technikum ekonomiczne i podjął pracę jako urzędnik Urzędu Pracy. Na pomysł założenia zespołu wpadł jego kolega. W 1991 roku Miller powołał do życia zespół Boys. Początkowo grał na klawiszach, później zaczął również występować jako wokalista.
Początki zespołu nie były łatwe. Miller grał głównie na weselach i lokalnych imprezach oraz na dyskotekach. Kilka miesięcy później muzyk otrzymał propozycję nagrania kasety dla warszawskiej wytwórni. Wraz z kolegami z zespołu nagrywali na nieprofesjonalnym sprzęcie w garażu jednego z nich. Na składance znalazł się utwór "Wolność", który z miejsca stał się hitem i zapewnił Marcinowi Millerowi sławę, podobnie jak jego zespołowi.
Przez kilka kolejnych lat Miller stał się najbardziej rozpoznawalnym wokalistą disco-polo na polskiej scenie muzyki tanecznej. Wraz z zespołem nagrali kilkanaście kaset, a następnie płyt i całe lata dziewięćdziesiąte były dla nich pasmem sukcesów.
W 1999 roku Marcin Miller nagrał solową płytę. Nosiła tytuł "Zakochany facet". W tym okresie próbował również swoich sił jako aktor. Zagrał w produkcji "Kochaj i rób co chcesz", a kilka lat później w filmie "Trzymajmy się planu".

Marcin Miller i telewizja

Marcin Miller w 2008 roku wystąpił w programie "Big Brother VIP". W domu wielkiego brata spędził 19 dni. Rok później wziął udział w produkcji "Jak oni śpiewają", gdzie występował jako juror specjalny. W 2014 widzowie stacji TVN mogli oglądać muzyka w programie "Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami". Wraz z Niną Tyrką zajął siódme miejsce. Pracował również przy talent-show "Disco star", jako prowadzący oraz jako juror.

marcin miller

Więcej o:

marcin miller