Zenon Martyniuk

Zenon Martyniuk

Zenon Martyniuk to polski wykonawca muzyki disco-polo. Od 1989 roku jest członkiem zespołu Akcent, którego jest również założycielem. Twórca hitów disco-polo, takich jak "Chłopak z gitarą", "Przekorny los" czy "Kochana wierzę w miłość".


Imię i nazwisko: Zenon Martyniuk
Data urodzenia: 23 czerwca 1969r.
Miejsce urodzenia: Gredele
Zawód: muzyk
Facebook: facebook.com/akcentpolska

Zenon Martyniuk - biografia

Zenon Martyniuk przyszedł na świat w czerwcu 1969 roku, w Gredele. Jako małe dziecko interesował się muzyką. W wywiadach wspomina, że rodzinny dom kojarzy mu się z muzyką - śpiewająca mama, dwaj wujkowie grający w remizach i na weselach. To u nich pobierał swoje pierwsze lekcje muzyki. Jako nastolatek silnie związany był z muzyką rozrywkową. W wieku 15 lat założył pierwszy zespół Akord. Pierwsze piosenki nagrywali w piwnicy. Ukończył liceum w Białymstoku oraz Studium Ekonomiczne w Bielsku Podlaskim. Następnie przez kilka miesięcy grał w zespole Centrum.

Zenon Martyniuk i zespół Akcent

W 1989 roku Zenon Martyniuk założył zespół Akcent. Na scenie towarzyszył mu klawiszowiec Mariusz Anikiej. W 1990 roku wydali pierwszą płytę. Nosiła tytuł "Akcent 1". Zespół przetrwał do 1991 roku. Po jego rozpadzie, z powodu wyjazdu Anikieja za granicę, Martyniuk założył kolejną formację noszącą nazwę Ex-Akcent, jednakże w 1993 roku działalność zespołu Akcent została wznowiona.
W kolejnych latach ukazało się jeszcze 13 albumów: "Żegnaj mała", "Dajcie mi gitarę", "Słuchajcie chłopcy", "Życie to są chwile", "Czar miłości", "Akcent Dance", "Kolędy", "Oczarowałaś mnie", "Akcent Gold", "Wyznanie", "Wspomnienie", "Moja gwiazda", "Przekorny los".
Przez szereg lat Martyniuk oraz jego zespół Akcent osiągnęli ugruntowaną pozycję w świecie muzyki disco-polo. Zespół uznawany jest za kultowy i ma na koncie wiele hitów, a sam Zenon Martyniuk nazywany jest królem disco-polo. Ma to odzwierciedlenie w kilkudziesięciu nagrodach i wyróżnieniach, które muzyk i jego zespół zdobyli w ubiegłych latach.

zenon martyniuk

Więcej o:

zenon martyniuk

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.