Ariana Grande

Ariana Grande

Ariana Grande to amerykańska piosenkarka. Wykonuje muzykę z pogranicza popu oraz R&B. Samodzielnie komponuje muzykę i pisze teksty do części swoich piosenek. Wielokrotnie pracowała jako aktorka dubbingowa, ale również grywała niewielkie role w serialach telewizyjnych.

Imię i nazwisko: Ariana Grande
Data urodzenia: 26 czerwca 1993r.
Miejsce urodzenia: Floryda, Stany Zjednoczone
Zawód: piosenkarka, aktorka
Facebook: facebook.com/arianagrande/
Instagram: @arianagrande

Ariana Grande - początki kariery

Ariana Grande przyszła na świat w czerwcu 1993 roku. Ma włoskie korzenie dzięki rodzinie ze strony matki. Jako dziecko Ariana występowała w dziecięcych teatrach oraz brała udział w dziecięcych konkursach piosenki. Jako nastolatka często występowała na lokalnych festynach oraz imprezach sportowych. W tamtym okresie wyjechała do Nowego Jorku. Dostała rolę w spektaklu "13" granym na nowojorskim Broadway'u. Zachwyciła krytyków i szybko została zauważona. Za swoją rolę dostała nagrodę od National Youth Theatre Association.
Od 2009 roku występowała w serialu "Victoria znaczy zwycięstwo", który przyniósł jej dużą popularność. W 2010 zdobyła rolę w musicalu "Cuba Libre" i zaczęła pracować jako aktorka dubbingowa.

Ariana Grande - rozwój kariery

W 2013 roku ukazał się debiutancki album młodej gwiazdy. Nosił tytuł "Yours Truly". Płyta odniosła ogromny sukces w Stanach Zjednoczonych. Promujący ją singiel, "The Way", przez tygodnie nie schodził ze szczytów list przebojów. Rok później premierę miała druga płyta artystki nosząca tytuł "My Everything". Również ona okazała się sukcesem i ugruntowała pozycję Ariany na scenie muzycznej, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie.
W 2015 roku Ariana nagrała piosenkę "E Piu Ti Penso" wraz w włoskim śpiewakiem, Andreą Boccelim. W 2016 roku wyszedł trzeci krążek wokalistki. Nosi on tytuł "Dangerous Woman", a piosenki pochodzące z tej płyty podbijają listy przebojów na całym świecie.

ariana grande

Więcej o:

ariana grande

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.