Stefano Terrazzino

Stefano Terrazzino

Stefano Terrazzino: najważniejsze informacje

Stefano Terrazzino data urodzenia: 19.08.1979 r.
Stefano Terrazzino miejsce urodzenia: Mannheim, Niemcy
Stefano Terrazzino Facebook: Facebook.com/stefano.terrazzino.1
Stefano Terrazzino Instagram: Instagram.com/stefanoterrazzino

Stefano Terrazzino: życiorys

Stefano Terrazzino to tancerz, aktor, piosenkarz, prowadzący i uczestnik programów telewizyjnych. Z pochodzenia Sycylijczyk. Posiada najwyższą klasę "S" w tańcach latynoamerykańskich. W polskich mediach zaistniał dzięki udziałowi w "Tańcu z Gwiazdami", czterokrotnie sięgnął po Kryształową Kulę, co stanowi rekord w polskiej edycji programu. Wystąpił także w niemieckiej edycji show "Let's dance" (4., 5., 6. oraz specjalnej All Stars).

Stefano Terrazzino: początki kariery tanecznej

Stefano Terrazzino zaczął trenować taniec w wieku 16 lat. Jednym z pierwszych sukcesów było zajęciem 6. miejsca na Mistrzostwach Niemiec. Partnerowała mu wówczas Ewa Szabatin, która była jego pierwszą partnerką taneczną. Tańczył także z Alessią Surovą oraz Pauliną Biernat.

Stefano Terrazzino: "Taniec z gwiazdami"

Stefano Terrazzino szerokiej publiczności zaprezentował się w 2006 r., debiutując w tanecznym show "Taniec z Gwiazdami". Pierwszą gwiazdą z którą zatańczył była dziennikarka Kinga Rusin, wygrali 4. edycję programu. Wygrał także 8. edycję z Agatą Kuleszą. Wystąpił łącznie w 6. edycjach show TVN-u (4., 5., 6., 8., 11. i 13.). Zatańczył także w 1., 2. i 4. edycji "Taniec z Gwiazdami" (kontynuacja show na antenie Polsatu). Wygrał dwie pierwsze - z Anetą Zając i Agnieszką Sienkiewicz.

Stefano Terrazzino: kariera w TV

Sukces w "Tańcu z Gwiazdami" otworzył mu drzwi do kariery w polskiej telewizji. W 2008 r. zadebiutował w polskim serialu "Samo Życie". Pojawił się także w takich serialach jak "Rezydencja" (2011 r.), "Linia życia" (2011 r.), "Na Wspólnej" (2012 r.) oraz "Przyjaciółki" (2016 r.). Zagrał także w pojedynczych odcinkach "39 i pół", "Usta usta", "Hotel 52" i "Ja to mam szczęście". W 2015 r. wygrał 3. edycję programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Od 2015 r. jest prowadzącym programu "Salon sukien ślubnych" na TLC. Został współprowadzącym programu "Surprise, surprise" na Polsacie (premiera wiosną 2016 r.).

Stefano Terrazzino: muzyka

W 2007 r. ukazał się pierwszy singiel artysty, "Daj mi chwilę", który nagrał w duecie z Justyną Steczkowską. Rok później, Terrazino nagrał debiutancki album "Cin Cin Amore".

Stefano Terrazzino: kampanie reklamowe

Stefano Terrazzino został twarzą marki Barilla, która jest jednym z największych producentów makaronów na świecie. Występował w kilkunastominutowych filmach, gdzie opowiadał o włoskiej kuchni i przyrządzał dania z makaronem marki. Kulinarny potencjał wykorzystała sieć dyskontów Lidl, która zaprosiła Terrazzino do kampanii reklamowej "Dorota, Karol i Goście". Wystąpił w kilku spotach reklamowych oraz prezentował swoje przepisy (głównie kuchni włoskiej).

stefano terrazzino

Więcej o:

stefano terrazzino

Copyright © Agora SA