Jarosław Jakimowicz znów obraża. Tym razem w tle spór o Paradę Równości

Jarosław Jakimowicz nie ma pracy w telewizji, dlatego swoimi przemyśleniami dzieli się jedynie w mediach społecznościowych. To tam podjął kwestię kłótni o Paradę Równości. Znów zabrakło mu klasy.

Jarosław Jakimowicz stracił pracę w TVP, nim jeszcze nowy rząd doszedł do władzy. Najpierw wyleciał z "Pytania na śniadanie", bo jak donosił informator, "nie pasował do zespołu". Kilka miesięcy później z TVP Info zwolniła go jeszcze stara ekipa TVP po tym, jak koleżanki ze stacji, z którymi prowadził program "W kontrze", wniosły skargi. Niebawem sam zainteresowany zaatakował byłych szefów, a w swoim zwolnieniu upatrywał... spisku. Jakby tego było mało, szybko wyleciał z kolejnej pracy - skrajnie prawicowego portalu Prawy.pl, na którym poprowadził raptem cztery odcinki programu "Tu jest Polska". Jakimowiczowi pozostały więc jedynie media społecznościowe. Teraz to tam obraża kolejne osoby. 

Zobacz wideo Według jakich zasad pracowali dziennikarze starej TVP?

Jarosław Jakimowicz znów zapomniał o kulturze osobistej

Jarosław Jakimowicz w ostatnich latach zasłynął z tego, że na antenie TVP uścisnął dłoń Antoniego Macierewicza, a później obrażał wielu ludzi i grupy społeczne. W skandaliczny sposób wypowiadał się o dziennikarzach TVN24, osobach LGBT+ czy znanych osobach, jak Paweł Deląg, Michał Żebrowski czy Rafał Trzaskowski. Teraz znów postanowił uderzyć w osoby LGBT+, nazywając je "pederastami". W jednym z nowszych postów na Facebooku pisał bowiem o problemach organizacyjnych związanych z Paradą Równości w Warszawie. "Pederaści już się kłócą. Wychodzi prawdziwa natura. Dwie Parady Równości w Warszawie" - napisał, a później zacytował fragment z tytułu "Gazety Wyborczej": "Miało być wielkie święto po upadku PiS, będzie wielka klęska" - czytamy.

Na tym nie koniec, bo Jakimowicz dodał:  "Dwie Parady Równości w Warszawie. Społeczność LGBT+ podzielona. W zasadzie to będą trzy parady. JAK MI PRZYKRO". Co ciekawe do wpisu Jakimowicz dołączył screen z artykułu "Gazety Wyborczej". Dzięki programom do obróbki zdjęć typu Paint zdołał jednak obrócić kadr, a nawet go przekreślić. 

O co chodzi w sporze o Paradę Równości?

W tym roku ulicami Warszawy przejdzie nie jedna, a trzy Parady Równości. Wszystko dlatego, że społeczność LGBT+ się podzieliła. Jak podaje Gazeta Wyborcza" pierwsza z nich zaplanowana jest na 8 czerwca i stoi za nią tajemniczy kolektyw Praga Równości. Druga, już oficjalna, odbędzie się 15 czerwca. Jej organizatorem jest fundacja Wolontariat Równości. Z kolei trzecia - organizowana przez osoby związane z byłym zarządem fundacji Wolontariat Równości - ma odbyć się 22 czerwca. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" starano się, by ekipy organizujące parady 15 i 22 czerwca doszły do porozumienia i zorganizowały jedno duże wydarzenie. Niestety, nie udało się to. 

Co myślisz o trzech Paradach Równości w czerwcu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.