Przepowiednie świętej Łucji. Widziała świat w płomieniach. Co z Polską? Tu optymistycznie

Święta Łucja twierdziła, że kilkukrotnie doświadczyła wizji na temat przyszłości świata. Jedna z przepowiedni miała dotyczyć Polski. Co nas czeka według siostry zakonnej?

Wizje mistyków dotyczące przyszłości świata od zawsze budzą postrach wśród ludzi, bo w większości dotyczą kataklizmów i katastrof. Jak na razie do hucznie zapowiadanego "końca świata" nigdy nie doszło, a treść takich przepowiedni interesują głównie fanów teorii spiskowych. Jak się okazuje, jedna z portugalskich zakonnic, święta Łucja, która zmarła 17 lat temu, miała wiele do powiedzenia na temat przyszłych losów ludzkości i głosiła liczne przepowiednie. Prognozy zakonnicy są dla świata mało optymistyczne, ale mistyczka była wyjątkowo łaskawa dla Polski.

Zobacz wideo Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć!

Przepowiednie Świętej Łucji na 2023. Świat stanie w płomieniach, ale Polska triumfuje

Święta Łucja była w 1917 roku świadkiem uznanych przez Kościół katolicki objawień maryjnych w Fatimie. Lúcia de Jesus dos Santos miała wtedy dziesięć lat i razem z kuzynami Franciszkiem i Hiacyntą, zobaczyła Matkę Boską. Zakonnica przez lata miała doświadczać też różnych wizji, które skrzętnie były spisywane przez jednego z zakonników, aby mogły je odczytać kolejne pokolenia. W spisanych tajemnicach fatimskich pojawia się m.in. wizja zamachu na papieża, która spełniła się 13 maja 1981 roku, kiedy turecki zamachowiec Mehmet Ali Agca strzelił do papieża Jana Pawła II.

Co ma się jeszcze wydarzyć na świecie według zakonnicy? Mistyczka twierdziła, że nasilą się kataklizmy związane z ruchami skorupy ziemskiej, co z kolei spowoduje liczne wybuchy wulkanów. W przepowiedniach portugalskiej zakonnicy pojawia się też zapowiedź kolejnej wojny. Tym razem wskazała na Chiny, które rzekomo zaatakują Rosję.

Ciekawą kwestią w wizjach świętej Łucji jest rola Polski, która nie tylko ma uniknąć efektów wojny, ale także przewodzić w odradzającej się na nowo Europie. Zakonnica wspomniała, że kraje takie jak Niemcy, Szwajcaria, Dania, Holandia i Włochy mają najbardziej ucierpieć w trakcie konfliktu. 

Polska tym razem zostanie oszczędzona i będzie jedynym państwem, które ze światowego kataklizmu wyjdzie jako państwo potężniejsze, silniejsze i wspanialsze. Od niej zależeć będzie przyszłość Europy. W niej rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który stworzy, przez nowe prawa, zgodne z prawem bożym. Polska w swoich granicach będzie realizować prawo boże, gdyż dość zaznała krzywd, niesprawiedliwości, zbrodni i bezprawia - mówiła święta Łucja.

Do tych słów należy oczywiście podejść z dużym dystansem i traktować je głównie jako ciekawostkę. Bardzo wiele z proroctw dotyczących przyszłości głoszonych przez wielkich mistyków nigdy się nie sprawdziło, więc tego typu informacje warto traktować z odpowiednią rezerwą.

Więcej o: