Baddie Winkle to 93-letnia gwiazda Instagrama. Pokochały ją miliony. Ma tyle dystansu, że możemy się od niej uczyć

Jeżeli myślicie, że Instagram podbijają tylko młode i pięknie dziewczyny, to jesteście w błędzie. 93-letnia Baddie Winkle, a właściwie Helen Ruth Elam Van Winkle jest idealnym przykładem na to, że gwiazdą mediów społecznościowych można stać się w każdym wieku.

Więcej artykułów na temat znanych influencerów przeczytasz na Gazeta.pl

Świat pokochał Baddie Winkle za jej barwne stylizacje i niesamowite podejście do życia. Ta kobieta łamie wszelkie stereotypy i udowadnia, że wiek to tylko cyferki w dowodzie. Jest jedyna w swoim rodzaju, szalona i z poczuciem humoru. Bije od niej  pozytywna energia, nic dziwnego, że jej konto na Instagramie śledzą miliony internautów.

Julia Kamińska, Dagmara Kaźmierska, Martyna WojciechowskaGwiazdy na ramówce TVN. Anna Guzik, Dagmara Kaźmierska, Julia Kamińska

Zobacz wideo Joanna Przetakiewicz ocenia stylizacje gwiazd sprzed lat

Baddie Winkle - najstarsza influencerka i gwiazda show-biznesu

Jej przygoda z Instagramem zaczęła się osiem lat temu. Baddie do prac w ogrodzie założyła kolorowe spodnie i koszulkę. Prawnuczka, widząc jej barwne ubranie, zrobiła zdjęcie i opublikowała na swoim profilu. Fotografia szybko zrobiła furorę w sieci, internauci pokochali kolorową starszą panią. To był znak, że warto kontynuować projekt. Od tego czasu Baddie Winkle zgromadziła na Instagramie 3,4 miliona fanów.

 
 

93-latka ma na swoim koncie liczne kampanie reklamowe i współprace z markami odzieżowymi i kosmetycznymi. Pokochali ją również celebryci, jedną z jej fanek jest Rihanna. Baddie Winkle wystąpiła również w teledysku Fergie do piosenki "Life goes on", gdzie odgrywała postać autostopowiczki, która paliła cygara i zajadała się lizakami.

 
 

Baddie jest często zapraszana do różnych programów rozrywkowych oraz na imprezy promocyjne i festiwale. W 2015 roku wzięła udział w MTV Video Music Awards jako gość Miley Cyrus. Rok później pojawiła się na 33 gali MTV VMA ubrana w cielisty kombinezon wysadzany kamieniami, sportowe buty w gwiazdki na koturnie oraz wysadzaną cyrkoniami laską.

 

Kolorowe ubrania miały jej pomóc w pogodzeniu się z traumą, jaką przeżyła w przeszłości

Wbrew pozorom kolorowe stylizacje Baddie Winkle nie powstały na potrzeby internetowej kariery. Początkowo Helen Ruth Elam Van Winkle traktowała je jako sposób na poradzenie sobie z żałobą po zmarłych mężu i synu. Ubierając się we wszystkie kolory tęczy, chciała pokolorować swoje życie i choć w małym stopniu wypędzić z niego poczucie straty i rozpaczy.

Nie mogłam sobie z tym poradzić. Obwiniałam za wszystko Boga, płakałam całymi dniami. Pewnego dnia wpadłam na pomysł, aby zacząć w ten sposób kolorować swoje życie, ubierać się inaczej. To mi bardzo pomogło - wyznała Baddie.

Baddie Winkle chce pokazać innym ludziom, szczególnie w jej wieku, że starość to nie jest koniec świata. Nigdy nie jest za późno na odkrycie swojego prawdziwego ja.

Więcej o: