Kayah i Goran Bregovic przez lata byli pokłóceni. A jak dzisiaj wyglądają ich relacje? "Nie potrafił podziękować po koncercie. To bolało"

Kayah i Goran Bregovic mają wspólne dziecko - płytę. Jednak po latach koncertowania między artystami doszło do konfliktu. Teraz znów ze sobą współpracują. A jak wyglądają ich relacje?
Zobacz wideo

Kayah i Bregovic, duet, o którym ciągle się mówi, duet, który ma na swoim koncie fenomenalny album, będący połączeniem folkloru bałkańskiego z rodzimą muzyką ludową. Ich płyta wydana w 1999 roku zachwyciła tysiące Polaków.

Kto by pomyślał, że pomiędzy tak zgranym, scenicznym duetem, może dojść do konfliktu. A jednak. Po latach wspólnego koncertowania zaczęło zgrzytać. Kayah oskarżała Bregovica o to, że był tyranem i że nie był uczciwy w kwestii rozliczenia finansowego.

Kayah o konflikcie z Goranem Bregovicem

Co ciekawe, pomimo rzekomego konfliktu, Kayah i Goran po latach znów zdecydowali się wyruszyć w trasę koncertową.

To nie był konflikt między nami, to był konflikt między ludźmi, którzy nas reprezentowali. Po prostu nie rozliczono się finansowo i obie strony uciekały przed odpowiedzialnością za to, a my z Goranem staliśmy się tego ofiarami -  tłumaczy dziś Kayah.

W rozmowie na kanale Pauli Rodak, wyznała, że miała żal do Gorana.

Miałam do Gorana trochę osobistej pretensji, że nie potrafi podziękować po koncercie i się pożegnać. To zawsze bolało. Ale bardzo dużo się zmieniło między nami.

A jak dzisiaj wyglądają ich relacje? Okazuje się, że się znacznie poprawiły. Piosenkarka wyznała, że oboje dojrzeli i czuje się obecnie szanowana przez swojego scenicznego partnera.

Chyba zobaczył, że jestem artystką, która sobie radzi bez niego. On nie był dla mnie trampoliną, tylko jakimś epizodem. Teraz jest naprawdę bardzo miło - skwitowała.

Płyta "Kayah&Bregovic" sprzedała się w Polsce w nakładzie 700 tysięcy egzemplarzy, zdobyła status diamentowej płyty i stała się jednym z największych sukcesów artystyczno-komercyjnych lat 90. Została też wydana w 11 krajach europejskich, a największy rekord sprzedaży zdobyła we Włoszech.

Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej:

 

KS