Zbigniew Wodecki narzekał na ZUS. Odpowiada mu Zofia Czerwińska. Ostro: Trzeba było pomyśleć, a nie skamleć dziś

Zofia Czerwińska ostro polemizuje ze Zbigniewem Wodeckim w sprawie emerytur dla artystów.

Zbigniew Wodecki, jak wielu Polaków, otrzymał od ZUS informację o tym, ile będzie wynosiła jego emerytura. Po 50 latach pracy wyszło skromne 1400 zł miesięcznie. Artysta w rozmowie z "Super Expressem" mówił, że na emeryturze "chyba by umarł".

Z kalkulacji ZUS-u wynika, że faktycznie wielu Polaków na starość nie otrzyma pieniędzy zapewniających choćby minimum na przeżycie. Nie należy do nich jednak Zofia Czerwińska, aktorka znana m. in. z takich produkcji, jak "Miś", "Alternatywy 4" czy "Czterdziestolatek".

Jestem na emeryturze twórczej i mam ponad 3 tys. złotych miesięcznie. Nie narzekam, bo już wcześniej pomyślałam o zabezpieczeniu przyszłości - powiedziała w rozmowie z serwisem naTemat.

Mówiła też, że istniała możliwość wyboru wysokości składek, i że niskie emerytury artystów wynikają z tego, że nie decydowali się płacić składek od najwyższych stawek.

Trzeba było było pomyśleć zawczasu, a nie skamleć dziś – dodała.

Emerytury artystów, przynajmniej tych, którzy zdradzili publicznie ich wysokość, faktycznie są głodowe. Krzysztof Cugowski powiedział, że jego emerytura będzie wynosiła 570 zł, na 1000 zł może liczyć Maryla Rodowicz, a Beata Tyszkiewicz na 1080 zł. Jerzemu Połomskiemu z kolei ZUS wyliczył 1500 zł emerytury, a Andrzejowi Rosiewiczowi 590 zł.

Zobacz wideo

JZ

Więcej o:
Komentarze (118)
Zbigniew Wodecki narzekał na ZUS. Odpowiada mu Zofia Czerwińska. Ostro: Trzeba było pomyśleć, a nie skamleć dziś
Zaloguj się
 • Gość: justi

  Oceniono 23 razy 17

  Zawsze wybierali umowy o dzieło bo więcej kasy na rękę. Nie płacili ZUS-u = to mają dokładnie to czego chcieli ...

 • wessling

  Oceniono 13 razy 9

  Ludzie, co jest z wami ? Czy wy w ogóle czytaliście ten niby wywiad w S.E ? To przerażające jak łatwo wami manipulować, z jaka łatwością dajecie się podpuszczać ! Pan Wodecki poruszył tam dwie sprawy, a dziennikarzyny powiązały je w jedna wypowiedz, a wy to kupujecie, ciemny ludu. Mówiąc "na emeryturze bym umarł" miał na myśli śmierć z nudów, śmierć od nicnierobienia - a nie z powodu braku pieniędzy !

 • Gość: henryk57

  Oceniono 11 razy 7

  Jest jeszcze coś" o czym tzw artyści wolą nie mówić .To są tantiemy i prawa autorskie . "W sprzyjających okolicznościach przyrody " z twórczości p.Wodeckiego jeszcze nieźle będą mogli żyć jego potomni. Tak więc lepiej niech nie robi z siebie głupszego od Kononowicza.

 • Gość: :)

  Oceniono 9 razy 7

  jeśli podano wysokość emerytury to proszę podać podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne będzie można zobaczyć jaka podstawa była deklarowana :) - podstawa nie jest taka medialna jak wysokość emerytury :)

 • Gość: ksiadztezczlowiek

  Oceniono 15 razy 7

  Narzekaja a jezdza NOWYMI SAMOCHODAMI, maja mozliwosci dorobic w starszym wieku (poprzez spiewanie, aktorowanie czy reklame), maja domy, dzialki i mase znajomych (wplywowych), nie wiele wplacali, a dzisiaj choc maja o niebo lepiej od ogromnej wiekszosci, dra pape, ze im zle.

 • Gość: gość

  Oceniono 7 razy 5

  Pani Zosiu jest Pani super

 • Gość: Yrka

  Oceniono 4 razy 4

  Nawet nie powinni się odzywać dusigrosze i chałturnicy

 • Gość: gość

  Oceniono 4 razy 4

  na starość posprzedają majątki i na emeryturę wystarczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX