Zbigniew Wodecki: Na emeryturze bym UMARŁ. Podał, jaką kwotę wyliczył mu ZUS

Zbigniew Wodecki pracuje już od 50 lat. Na jaką emeryturę mógłby liczyć? Artysta twierdzi, że za taką kwotę nie dałby rady przeżyć.

 Zbigniew Wodecki przyznał, że jego aktywność zawodowa nie jest spowodowana jedynie chęcią dalszych występów i kontaktu z publicznością. Jak sam podkreślił, kwota, na jaką mógłby liczyć na emeryturze, nie wystarczyłaby mu do życia. Po 50 latach pracy mógłby liczyć na... 1400 zł.

Ja na emeryturze bym umarł. I chyba nie tylko ja, ale też wszyscy ludzie, którzy pracują w tym zawodzie, wymagającym wiecznego popisywania się i wysłuchiwania braw – powiedział artysta w  rozmowie z "Super Expressem". 

Na szczęście muzyk nie narzeka na brak zleceń, a jego kariera wciąż się rozwija. Wodecki nie opiera swoich koncertów jedynie na starych hitach - podejmuje się nowych projektów. Ostatnio sukcesem okazała się współpraca z zespołem Mitch&Mitch, która przyniosła muzykowi dużo nagród i uznanie fanów oraz krytyków muzycznych.

JM

Więcej o:
Komentarze (145)
Zbigniew Wodecki: Na emeryturze bym UMARŁ. Podał, jaką kwotę wyliczył mu ZUS
Zaloguj się
 • Gość: pilot.tv

  Oceniono 12 razy 10

  Jak sie skladek nie odprowadzało to sie ma 1400. I tak wiecej niz wiekszosc Polaków.

 • do_podziwu

  Oceniono 14 razy 10

  "Podał, jaką kwotę wyliczył mu ZUS"- szkoda .....,ze nie podal wysokosci skladek jakie odprowadzil do owego ZUS.-:((

 • Gość: nienazwana

  Oceniono 10 razy 8

  co tu komentować; jak się dobrze zarabiało trzeba było pomyśleć o starości! Wkurzają mnie te nasze gwiazdeczki - ZUS z powietrza emerytury nie naliczy! Składki płacić trzeba jak wszyscy, a nie domagać się specjalnego traktowania.

 • Ryszard Slab

  Oceniono 9 razy 7

  Taką emeryturę będzie otrzymywać mniej niż 10% przyszłych emerytów, pozostali mniej. Chciałbym mieć równowartość 1400 zł na mojej emeryturze i jeszcze tyle kasy na koncie co Wodecki.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 10 razy 6

  Kiedyś, jakiś czas temu Pan Wodecki był w banku, w kolejce przede mną. Akcja miała miejsce w Warszawie w PEKAO S.A. Jako informatyk zarabiałem jakieś 2 tys. pln (to było dawno). Pan "bujna czupryna" wybierał ostentacyjnie w kasie 20 tys. zł i zachowywał się tak jakby cały świat do niego należał. Trochę przykre dla niego, że mało odkładał na starość. Jaki Pan taki kram.

 • Gość: Krzysztof z W-wy

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli Pan Zbigniew przekazywał na ZUS mizerne składki poniżej wymiaru liczonego od średniej krajowej. Gdyby płacił od tego co zarabiał, mógłby się pochwalić emeryturką podchodzącą pod 10 tys PLN brutto (co najmniej). Dopiero jak ludzie przechodzą na emeryturę żałują i obwiniają wszystkich wokół co do wysokości swojej emerytury. Nie zawsze będziemy piękni i młodzi. Wielu przebalowuje zarobione pieniądze, kombinuje jak tu nie płacić ZUS-u, podatków. A potem zdziwienie. Taki sam los czeka wszystkich pracujących na czarno lub z premedytacja biorących część pieniędzy pod stołem.

 • Gość: sam

  Oceniono 5 razy 3

  Wielki artysta Wodecki jest oburzony.
  podobnie jak cugowski, kora i paru innych...
  ZUS ich nie docenia! a oni niech nie osmieszaja się bo maja z czego zyc.
  Takie kwoty jak obecne ich emerytury to oni w chwilach powodzenia przepuszczali w pare minut.
  Więc teraz morda w kubeł...

 • Gość: krafts

  Oceniono 5 razy 3

  1400 to i tak dużo. Ja na taką nie mogę liczyć, a jeszcze 25 lat pracy przede mną. Poza tym Pan Wodecki chyba ma też wpływy z tantiemów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX