Książę William odwołał wizytę w ostatniej chwili. Wydano oficjalne oświadczenie

Książę William w ostatniej chwili zdecydował się na odwołanie podróży, która miała odbyć się 23 maja. Z jakiego powodu?

Książę William w ostatnim czasie nie był tak aktywny, jak bywało to wcześniej. Nie dość, że przeżywał chorobę ojca, który choruje na nowotwór, ale powoli wraca do pełnienia obowiązków monarchy, chciał zająć się ukochaną. Jak wiadomo, w marcu księżna Kate ogłosiła, że również choruje na nowotwór i obecnie wraca do zdrowia. Niedawno zaczął jednak ponownie pojawiać się na salonach. Tym razem zdecydował się na odwołanie wizyty. Wydano oświadczenie w tej sprawie.

Zobacz wideo Jak mieszka następca tronu z żoną?

Książę William odwołał wizytę w ostatniej chwili. Pałac Kensington wydał oświadczenie 

Następca tronu odwołał podróż, która miała odbyć się 23 maja. Poinformował, że nie będzie obecny na spotkaniach. Zdjęcia księcia Williama znajdziecie w naszej galerii na górze strony. Jego decyzja podyktowana była zmianą planów króla Karola III i jego żony królowej Camilli. Harmonogram uległ poprawkom ze względu na ogłoszenie przez premiera Wielkiej Brytanii wyborów, które odbędą się 4 lipca. Król spotkał się z premierem Rishim Sunaką i zgodził się na rozwiązanie parlamentu. Jak poinformował monarcha wraz z żoną, królewskie spotkania "które mogą odwracać uwagę lub odrywać od kampanii wyborczej", zostają odwołane lub przełożone na inny termin. Specjalnie dla tygodnika HELLO! Pałac Kensington wydał oświadczenie w tej sprawie. 

Z niecierpliwością czekamy na zmianę harmonogramu i niezmiernie przepraszamy wszystkich, którzy już podróżowali

- czytamy. 

Obchody D-Day mają odbyć się według harmonogramu. Książę William będzie we Francji 

Zbliża się okrągła, 80. rocznica D-Day, czyli lądowania w Normandii. Para królewska nie rezygnuje ze swojego planu wzięcia udziału w obchodach. Wystąpią w czerwcu w Portsmouth i Normandii. Książę William również się pojawi, ale będzie wraz z rządem kanadyjskim obchodził rocznicę podczas uroczystości upamiętniającej Ministerstwo Obrony i Królewski Legion Brytyjski przy pomniku w Ver-sur-Mer. Oczekuje się również, że następca tronu weźmie udział w międzynarodowej ceremonii upamiętniającej na plaży Omaha. Mają mu towarzyszyć weterani II wojny światowej oraz 25 głów państw z całego świata. 

Książę WilliamKsiążę William Książę William pojawił się na przyjęciu. Zaskakujące, kto mu towarzyszył / Fot. Yui Mok/Pool via REUTERS

Kogo wolelibyście widzieć na brytyjskim tronie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.