Księżna Kate uhonorowana przez króla Karola. To pierwszy taki przypadek w rodzinie królewskiej

Ostatni czas nie był łaskawy dla księżnej Kate. Żona księcia Williama jednak doczekała wyjątkowego momentu. Ukochana księcia Williama otrzymała Order Towarzyszy Honoru. Jest to niezwykłe wyróżnienie w Zjednoczonym Królestwie.

Księżna Kate na początku stycznia 2024 roku przeszła niezbędną operację jamy brzusznej. Niedługo potem na jaw wyszło, że ukochana księcia Williama zmaga się z nowotworem. Aktywnie leczy swoją chorobę. Pomimo tego, stara się być obecna w życiu publicznym. Ostatnio Kate została doceniona w wyjątkowy sposób. Król Karol III oznaczył ją Orderem Towarzyszy Honoru. 

Zobacz wideo Styl księżnej Kate jest wzorowy? Ekspertka odpowiada

Księżna Kate dołączyła do grona osób nagrodzonych Orderem Towarzyszy Honoru

Księżna Walii otrzymała wyjątkowe odznaczenie, w uznaniu dla wielu lat jej publicznej służby. Organizacja Orderu Towarzyszy Honoru została założona przez króla Jerzego V w 1917 roku. Miała honorować wybitne osoby, które mają osiągnięcia w sztuce, nauce, medycynie czy służbie publicznej. Jak przekazał zagraniczny portal Daily Mail, Kate jest pierwszą członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej, która została nagrodzona. Według źródeł jest to "wielki szacunek", skierowany ze strony króla Karola III w stronę synowej.

Nie da się ukryć, że Kate zdobyła serca obywateli, a także wykazywała się aktywnym działaniem w życiu publicznym już od chwili, gdy poślubiła księcia Williama. Doceniono również jej wkład w sztukę. Księżna jest patronką Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego, a także Narodowej Galerii Portretów. Warto podkreślić, że w całej Wielkiej Brytanii, jedynie 65 osób otrzymało Order Towarzyszy Honoru. Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii na górze strony. 

Księżna KateKsiężna Kate BBC

Dlaczego księżna Kate jest bardziej lubiana od księcia Williama. Ekspertka odpowiada

Czytelnicy Plotka niedawno zagłosowali, że najbardziej lubianą osobą z brytyjskiej rodziny królewskiej jest właśnie księżna Kate. Ukochana księcia Williama cieszy się pozytywnym wizerunkiem wśród odbiorców. Ekspertka ds. monarchii brytyjskiej, Wioletta Wilk-Turska postanowiła wypowiedzieć się w tej sprawie. Kobieta zdradziła, na czym polega sukces Kate. - Kate jest zdecydowanie fenomenem, bo to jest dziewczyna bez zadęcia z rodziny niearystokratycznej, która musiała się wszystkiego nauczyć od zera. Nikt jej nic nie podał na tacy. Jednocześnie ma potężny kapitał w postaci swojej rodziny. (...) Jej rodzice, którzy dorobili się pewnego majątku dzięki ciężkiej pracy, są też pozytywnym wzorem ludzi, którym udało się stworzyć ciepłą rodziną. Wszystko, co się wiąże z Kate, jest bardzo pozytywne - zdradziła w wywiadzie dla Plotka. Szczegóły na temat wizerunku Kate znajdziecie TUTAJZOBACZ TEŻ: Jest i wyczekane zdjęcie księcia Louisa. Księżna Kate stanęła za obiektywem. "Piękny uśmiech dla ukochanej mamy"

księżna Kate, książę Williamksiężna Kate, książę William księżna Kate, książę William, Fot. REUTERS/Peter Nicholls

Śledzicie wiadomości na temat brytyjskiej rodziny królewskiej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.