Król Karol III przyłapany przez paparazzi podczas podróży z królową małżonką Camillą. Taką miał minę

Od czasu choroby król Karol III ograniczył pełnienie oficjalnych obowiązków. Ostatnio wraz z królową małżonką Camillą wybrał się jednak do Szkocji. Tam zostali przyłapani przez paparazzi.

Od początku tego roku w Wielkiej Brytanii dużo się dzieje. Wszelkie zawirowania spowodowane są chorobami w rodzinie królewskiej. Początkowo opinia publiczna dowiedziała się, że król Karol III ma nowotwór. Niepokojące wieści na temat stanu zdrowia pojawiały się także w sprawie księżnej Kate. Jakiś czas temu wyszło na jaw, że żona księcia Williama również zmaga się z chorobą nowotworową i jest w trakcie chemioterapii. Choć księżna Walii całkowicie wycofała się z pełnienia oficjalnych funkcji, to król Karol III mimo choroby nie porzucił wszystkich swoich obowiązków. Ostatnio przeżył historyczny dzień, odbierając pierwszy banknot z własnym wizerunkiem. Tym razem został przyłapany przez fotoreporterów podczas podróży samochodem. 

Zobacz wideo Jak mieszkają księżna Kate i książę William?

Król Karol III przyłapany w drodze na niedzielne nabożeństwo 

Jak podaje Daily Mail, w niedzielę 14 kwietnia król Karol III został uchwycony w godzinach porannych, gdy jechał wraz z królową małżonką Camillą na nabożeństwo do Crathie Kirk. Na zdjęciach, które trafiły do sieci, możemy zobaczyć, jak monarcha promiennie się uśmiecha, a jego małżonka ochoczo macha do sympatyków. Kilka dni wcześniej para przybyła do ukochanej posiadłości zmarłej królowej Elżbiety II, Balmoral w Aberdeenshire, aby odpocząć, a także uczcić 19. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Przyjazd monarchy do Szkocji jest pierwszą wizytą w tym kraju od czasu, gdy zostały ujawnione wieści o jego chorobie nowotworowej.

Król Karol III ograniczył pełnienie oficjalnych obowiązków

Od czasu ujawnienia choroby król Karol III w dużej mierze wycofał się z obowiązków związanych z kontaktami publicznymi. Mimo to w dalszym ciągu codziennie odczytuje korespondencje, a także uczestniczy w cotygodniowych audiencjach u premiera. Jak do tej pory, nie wiadomo, z jakim konkretnie nowotworem się zmaga, ani jak przebiega proces leczenia lub rekonwalescencji. Choć lekarze zalecali, by unikał wydarzeń publicznych na dużą skalę, to zagraniczne media podają, że monarcha już niebawem planuje rozszerzyć swój harmonogram. ZOBACZ TEŻ: Książę William opublikował niecodzienny post. Pierwszy po diagnozie Kate, ale o innej kobiecie.

Król Karol III i królowa CamillaKról Karol III i królowa Camilla Fot. REUTERS/Hollie Adams

Śledzisz losy brytyjskiej rodziny królewskiej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.