Król Karol III był zrozpaczony wypowiedzią Meghan Markle. Ujawniono treść listu

Meghan Markle w wywiadzie u Oprah Winfrey opowiedziała o tym, jak doświadczyła rasizmu na dworze królewskim. Po wszystkim napisał do niej król Karol III. Miał żal.

Nowa książka Omida Scobiego zatytułowana "Endgame" rzuca nowe światło na afery na dworze. Autor poruszył w niej między innym kwestię wywiadu, którego Sussexowie udzielili Oprah WinfreyMeghan Markle i książę Harry opowiedzieli o kulisach odejścia z rodziny królewskiej oraz tego, jak ich traktowano. Wówczas była księżna Sussexu wyznała, że pewne osoby blisko związane z Pałacem rzuciły rasistowskie komentarze dotyczące koloru skóry nienarodzonego jeszcze Archiego. Okazuje się, że w tym czasie król Karol III wymieniał korespondencję z Meghan. Ujawniono szczegóły. 

Zobacz wideo Tak wyglądał przejazd Króla Karola III w dniu koronacji

Król Karol III był zrozpaczony wypowiedzią Meghan Markle. To do niej napisał 

Miesiąc po wyemitowaniu wywiadu u Oprah Winfrey "The Telegraph" donosił, że król Karol III w listach do Meghan Markle wyraził ogromne rozżalenie słowami, jakie padły z jej ust. Nie mógł uwierzyć w to, że zarówno ona, jak i jej syn zdecydowali się prać publicznie rodzinne brudy. Teraz ujawniono, że ówczesny książę Walii podkreślał, że z pewnością żaden z członków rodziny królewskiej nie chciał urazić Meghan, a tego typu komentarze mogły być spowodowane brakiem wiedzy na temat ras. "Zdaniem króla Karola III uwagi dotyczące koloru skóry nie wynikały ze złej woli, a raczej społecznych uprzedzeń. Meghan próbowała wyjaśnić, że rasistowskie dywagacje wynikają z braku świadomości i ignorancji" - cytuje "Endgame" serwis E! News.

Meghan Markle i książę Harry mają ostatnią szansę. Książka może wszystko zniszczyć

Meghan Markle i książę Harry od trzech lat nie pełnią już obowiązków członków rodziny królewskiej i prowadzą życie za oceanem. Ich relacje z royalsami bardzo się ochłodziły. Ostatnio próbowali się skontaktować z królem Karolem III, czym był bardzo zaskoczony. Niewykluczone jednak, że książka Scoobiego im zaszkodzi. "Sprawy wyglądały bardzo obiecująco. Król uznał, że zadzwonienie do niego z życzeniami to bardzo miła niespodzianka. Nie miał kontaktu z synem już od jakiegoś czasu. To może być punkt zwrotny w ich relacji" - przekazuje źródło z pałacu. Zdjęcia króla Karola III znajdziesz w naszej galerii na górze strony.

Król Karol III podczas wizyty prezydenta KoreiKról Karol III podczas wizyty prezydenta Korei AP

Meghan Markle na evencie VarietyMeghan Markle na evencie Variety AP

Więcej o:
Copyright © Agora SA