Wyciekła treść rozmowy księcia Harry'ego z ojcem. Król Karol III usłyszał niewygodne pytanie

Wiszące na włosku relacje księcia Harry'ego i króla Karola III nieraz analizowane były przez specjalistów od monarchii. Tym razem za tę dwójkę zabrał się królewski dziennikarz. W najnowszej książce wyjawił wiele tajemnic. Jedna z nich dotyczy rozmowy ojca i syna.

Odkąd książę Harry zdecydował się zrezygnować z pełnienia oficjalnych obowiązków w rodzinie królewskiej, prasa nieustannie rozpisuje się o kryzysie w jego relacjach z ojcem. W czerwcu media obiegła informacja o eksmisji ukochanego Meghan Markle z posiadłości Frogmore Cottage, gdzie książę często przebywał podczas wizyt w Londynie. Posiadłość, którą para dostałą w prezencie ślubnym od królowej Elżbiety II, miała zostać przekazana młodszemu bratu ojca Harry'ego. Król Karol III miał oficjalnie nakazać synowi wyprowadzkę na początku 2023 roku. To z pewnością nie wpłynęło pozytywnie na ich relacje. Sprawę pogorszyła autobiografia księcia Harry'ego "Ten drugi", w której nie obchodził się delikatnie z członkami swojej rodziny. Według mediów król Karol III praktycznie w ogóle nie widuje swoich wnuków. 

Zobacz wideo Joanna Horodyńska o stylu księżnej Kate. "Wzorowy". Ma jednak jedno "ale"

Książę Harry starał się przekonać ojca do zmiany zdania w sprawie Frogmore Cottage. Wspomniał o Archiem i Lilibet 

Dziennikarz Omid Scobie napisał książkę o rodzinie królewskiej zatytułowaną "Endgame", która będzie miała swoją premierę 28 listopada. Do prasy trafiło już kilka jej fragmentów. Jak donoszą brytyjskie tabloidy, w jednym z rozdziałów autor wyjawił szczegóły rozmowy, jaka miała wywiązać się między księciem Harrym a królem Karolem III, gdy ten poinformował syna o eksmisji. Scobie twierdzi, że wściekły książę zadzwonił do swojego ojca i próbował go nakłonić do zmiany zdania. Jednym z argumentów miały być wnuki monarchy. - Nie chcesz zobaczyć swoich wnuków? - miał wykrzyczeć rozemocjonowany książę. Co na to król Karol III? Miał zapewnić syna, że podczas jego wizyt z rodziną zadba o nocleg. Według autora książki nie było to dla Harry'ego wystarczające, bo tylko w posiadłości Frogmore Cottage czuł się naprawdę bezpiecznie. 

Książę Harry.Książę Harry. Fot. Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

Meghan Markle po długiej nieobecności olśniewa na gali. Tym razem bez księcia Harry'ego

Meghan Markle wydaje się nie przejmować głośną premierą książki "Endgame". Mimo tego, że sugerowano w prasie, że ona i książę Harry maczali palce w tej publikacji. Ukochana księcia podczas ostatniej gali Variety's Power of Women lśniła. Do zdjęć pozowała w prostej, beżowej sukni z rozcięciem na dole, odsłaniającej jedno ramie, do której założyła szpilki i minimalistyczną biżuterię. Na wydarzenie przybyła jednak sama, i na próżno można było szukać u jej boku księcia Harry'ego. Podczas wywiadu, którego udzieliła podczas gali portalowi Entertainment Tonight podkreśliła, że tego wieczoru jest sama, bo teraz "mama ma wychodne". Jak wyglądała podczas wydarzenia? Zobaczcie tutaj

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA