"Zapomniana" wnuczka Elżbiety II nie chciała być księżniczką. Ludwika Windsor świętuje 20. urodziny

Najpierw "zapomniana", później "ulubiona" wnuczka Elżbiety II. Lady Ludwika Windsor właśnie świętuje 20 urodziny. Pomimo pełnoletności, nie zdecydowała się na przyjęcie królewskiego tytułu.

Lady Ludwika Windsor przez wiele lat była nazywana "zapomnianą" wnuczką królowej Elżbiety. Media musiały przypominać, że córka księcia Edwarda i księżnej Zofii znajduje się w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Choć obecnie jest aż na 16. miejscu, nie ma tytułu księżniczki. Można więc założyć, że teoretycznie nie należy do brytyjskiej rodziny królewskiej. Jakiś czas temu wyszło na jaw, że była to decyzja jej rodziców. Ludwika oraz jej młodszy brat, Jakub, zostali pozbawieni tytułu już po narodzinach. Było to zastanawiające, zważając na to, że królowa Elżbieta II przyzwoliła na nadawanie ich wnukom i prawnukom. - Przyzwyczajamy nasze dzieci do tego, że prawdopodobnie będą musiały normalnie pracować i zarabiać (...) Ten tytuł jest ich, przysługuje im, ale mogą sami w wieku 18 lat podjąć własną decyzję - tłumaczyła księżna Zofia w wywiadzie dla "The Sunday Times".

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska przyciąga ogromną uwagę. Co na to wpływa?

Lady Ludwika skończyła 20. lat. Od samego początku nie posługiwała się królewskim tytułem

Lady Ludwika Windsor często była omijana przez media. Niewiele portali zagranicznych interesowało się jej życiem. Niektórzy donosili, że 20-latka była jedną z ulubionych wnuczek królowej Elżbiety. Wszystko dlatego, że razem z dziadkami łączyła ją pasja do koni. - Mam wielką nadzieję, że jest ze mnie dumny - mówiła w dokumentalnym filmie BBC, który był poświęcony pamięci księcia Filipa. W 2021 roku Ludwika skończyła 18 lat i mogła wybrać tytuł księżniczki. Ku zaskoczeniu mediów, zrezygnowała jednak z tego przywileju. Reporterzy "The Telegraph" przekazali, że nie byli zdziwieni jej decyzją. W każdej chwili kobieta może ją zmienić. Obecnie Ludwika skończyła 20 lat. Wszystko wskazuje na to, że nie planuje przyjmować tytułu. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Lady Ludwika Windsor z rodzicamiLady Ludwika Windsor z rodzicami fot. https://www.youtube.com/@royalchannel/screenshot

Czym obecnie zajmuje się Lady Ludwika Windsor?

W 2022 roku Lady Ludwika Windsor zdała maturę. Niedługo później podjęła studia na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji. Jest to uczelnia, na której książę William poznał swoją przyszłą żonę. Warto podkreślić, że uczelnia 20-latka zyskała miano najlepszej w Wielkiej Brytanii. We wrześniu 2023 roku w sieci pojawiły się rankingi, między innymi 2024 Times i Sunday Times Good University Guide. Wynika z nich, że uniwersytet, na który uczęszcza Ludwika po raz pierwszy od dwunastu lat wyprzedził Oxford i Cambridge. ZOBACZ TEŻ: Zapomniana wnuczka królowej Elżbiety II po urodzeniu nie otrzymała tytułu. Teraz kończy 18 lat i może się o niego starać

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA