Goszcz zginął w tragicznych okolicznościach, a choroba Kownackiej była tematem tabu. Gwiazdy Polsatu, które już odeszły

Wspominamy znakomite postaci związane z telewizją Polsat, które już od nas odeszły. Ich śmierć wstrząsnęła Polakami.

Telewizja Polsat już od 30 lat gości w domach polskich widzów. W ciągu tych trzech dekad powstało mnóstwo seriali i programów, które były trampoliną do sławy dla wielu osób. W kultowych produkcjach stacji pojawili się także wybitni artyści, których dziś już nie ma wśród nas. Przypominamy sobie, jak potoczyły się ich losy. 

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Waldemar Goszcz

Waldemar Goszcz był aktorem i muzykiem. Szersza publiczność pamięta go dzięki roli w serialu "Adam i Ewa", gdzie wcielał się w tytułowego bohatera. Przed Goszczem kariera stała otworem, jednak 19 lat temu doszło do tragedii. 24 stycznia 2003 roku zginął w wypadku samochodowym w okolicach Ostródy. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. Aktor miał zaledwie 29 lat. Wracał wraz z przyjaciółmi, Radosławem Pazurą i Filipem Siejką, z Gdańska do Warszawy. W pewnym momencie Goszcz zaczął wyprzedzać busa. Niestety, droga, którą jechali, była wyjątkowo wąska, a z naprzeciwka wyjechał ford escort. Aktor nie zdążył wrócić na swój pas i auta zderzyły się czołowo. Zginął na miejscu, a jego lancia nadawała się już tylko do kasacji.

Serial Adam i EwaSerial Adam i Ewa twasowski / Wsowski Tomasz/KAPiF.pl

Robert Leszczyński 

Robert Leszczyński zmarł 1 kwietnia 2015 roku w wieku 48 lat. Został znaleziony nieprzytomny w swoim mieszkaniu. 

Do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota wpłynęła ostateczna opinia z sekcji zwłok Roberta Leszczyńskiego wraz z opinią toksykologiczną. Wynika z niej, że do zgonu doszło w wyniku zaburzeń metabolicznych w przebiegu cukrzycy - poinformował prok. Przemysław Nowak, rzecznik stołecznej prokuratury w Warszawa w rozmowie z portalem wyborcza.pl.

Leszczyński był dziennikarzem i krytykiem muzycznym oraz jurorem emitowanego przez Polsat programu "Idol".

Robert LeszczyńskiRobert Leszczyński Fot. Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl

Jan Nowicki 

We wtorek 6 grudnia odbyła się uroczysta gala z okazji 30-lecia istnienia telewizji Polsat. Następnego dnia do mediów trafiła smutna informacja o śmierci Jana Nowickiego. Uchodził on za jednego z najwybitniejszych aktorów teatralnych i filmowych. Na swoim koncie miał niemal 200 ról. Do najpopularniejszych należą jego kreacje w "Magnacie", "Sztosie", "Panu Wołodyjowskim" czy "Sanatorium pod Klepsydrą". Współpracował także ze stacją Polsat. Od 2001 do 2003 roku na antenie emitowany był serial "Zostać Miss" gdzie wcielił się w rolę Alfreda Klebera, a kilka lat później wystąpił w produkcji "Kochaj mnie, kochaj!". Jan Nowicki zmarł w nocy z 6 na 7 grudnia w swoim domu w Krzewencie koło Kowala. Informację potwierdził Wojciech Nawrocki, radny gminy Kowal. Na ten moment nie podano przyczyny zgonu.

Robert LeszczyńskiFot. Michał Łepecki / Agencja Wyborcza.pl

Gabriela Kownacka

Gabriela Kownacka była jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Choć na jej koncie było sporo ról filmowych i teatralnych, to w sercach publiczności zapisała się przede wszystkim dzięki roli w serialu "Matki, żony i kochanki". Z kolei młodsza widownia z pewnością doskonale pamięta ją jako Ankę Kwiatkowską z emitowanej na antenie Polsatu "Rodziny zastępczej". Jej śmierć wstrząsnęła całą Polską. Artystka przez lata chorowała na raka. Pomimo złego stanu zdrowia cały czas pracowała i nie chciała głośno mówić o chorobie. 

Nawet na planie jej choroba była tematem tabu. Mało kto miał jakieś wieści o Gabrysi - wyznała w jednym z wywiadów współpracująca z nią na planie serialu Maryla Rodowicz.

Aktorka zmarła 30 listopada 2010 roku w wieku 58 lat.

Gabriela Kownacka. Kochali ją widzowie, do dziś jej śmierć budzi żalGabriela Kownacka. Kochali ją widzowie, do dziś jej śmierć budzi żal Fot. Agencja Wyborcza.pl

Paweł Królikowski 

Paweł Królikowski był aktorem filmowym, teatralnym oraz telewizyjnym. Pomimo swoich niezliczonych ról w karierze, w pamięci szerokiej publiczności zapisał się szczególnie rolą Kusego w "Ranczu". Na antenie Polsatu występował w takich serialach jak: "Samo życie", "Tango z aniołem", "Szpilki na giewoncie" i "Przyjaciółki". 

Problemy Pawła Królikowskiego ze zdrowiem rozpoczęły się w 2015 roku. Aktor trafił do szpitala w związku z bólem głowy i nudnościami, lekarze nie mieli jednak wątpliwości, że mają do czynienia z tętniakiem mózgu. Konieczne było jego operacyjne usunięcie. Po kilku latach stabilizacji stan zdrowia Pawła Królikowskiego uległ pogorszeniu, aktor w grudniu 2019 roku ponownie trafił na oddział neurochirurgiczny i przeszedł operację oraz rehabilitację. Aktor długo nie mógł opuścić szpitala ze względu na infekcję, która wdała się po operacji. Pod koniec stycznia stan Pawła Królikiewicza się pogorszył i, jak donosił "Super Express", konieczna była kolejna operacja. Pomimo starań lekarzy, życia Pawła Królikowskiego nie udało się uratować. Zmarł 27 lutego 2020 roku. 

Paweł KrólikowskiPaweł Królikowski kapif.pl

Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski, znany z roli Arnolda Boczka z serialu "Świat według Kiepskich", odszedł 20 października 2020 roku. Aktor cierpiał na zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową, od lat zmagał się także z cukrzycą. Wiadomo, że chwilę przed śmiercią Gnatowski był w naprawdę trudnym stanie i cierpiał.

Trafił do nas w bardzo ciężkim stanie, właściwie kilka godzin po przyjęciu do szpitala zmarł. To była bardzo trudna, bardzo żmudna akcja reanimacyjna, ogromny wysiłek lekarzy i pielęgniarek, którym bardzo dziękuję, bo włożyli mnóstwo serca, mnóstwo energii, by uratować Darka Gnatowskiego, niestety nie skończyło się to optymistycznie i Darka żegnamy - powiedział "Super Expressowi" Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Dietla w Krakowie.

Dariusz Gnatowski  miał 59 lat.

Dariusz GnatowskiDariusz Gnatowski KAPiF

Oczywiście to nie wszyscy artyści i aktorzy związani ze stacją Polsat, którzy już nie żyją. Warto także wspomnieć o chociażby innych gwiazdach z serialu "Świat według Kiepskich", w tym o m.in. Krystynie Feldman czy Ryszardzie Kotysie. Z Polsatem związana była także Anna Przybylska, która grała w produkcji "Daleko od noszy".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.