Idol

Idol

"Idol" to polski program rozrywkowy typu talent show. Nadawany od 2002 do 2005 roku na antenie telewizji Polsat. Na wiosnę 2017 roku zapowiadana jest kolejna, szósta, edycja show. W programie wstępnego wyboru uczestników dokonuje jury, ostatecznie zwycięzca jest wybierany przez telewidzów.

Tytuł: Idol
Rodzaj programu: talent show
Prowadzący: Maciek Rock, Paulina Jaskólska
Jury: Elżbieta Zapendowska, Ewa Farna, Janusz Panasewicz, Wojtek Łuszczykiewicz, Jacek Cygan, Robert Leszczyński, Kuba Wojewódzki, Maciej Maleńczuk, Marcin Prokop
Premiera: 5 kwietnia 2002
Czas trwania odcinka: 100 minut
Liczba odcinków: 40

Idol – dotychczasowe edycje

Program "Idol" miał premierę na antenie telewizji Polsat 5 kwietnia 2002 roku. W jury pierwszej edycji zasiadali: Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan, Robert Leszczyński i Kuba Wojewódzki. Prowadzącym wszystkich edycji był Maciek Rock, w pierwszej edycji oprócz niego program prowadziła Paulina Jaskólska. Nagrodą w rywalizacji jest wydanie albumu. Dzięki wygranej w programie popularność zyskali zwycięzcy dotychczasowych edycji Alicja Janosz, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka i Maciej Silski. Po programie "Idol" szanse na karierę muzyczną dostali także Ania Dąbrowska, Tomek Makowiecki, Szymon Wydra, Ewelina Flinta, Sławek Uniatowski czy Sylwia Grzeszczak, o których głośno w muzycznym świecie mimo, że nie wygrali show.

Idol – najnowsza edycja

9 grudnia 2010 roku w mediach pojawiły się informacje o nowej edycji talent show, jednak już następnego dnia ogłoszono, że na antenie Polsatu pojawi się nowy program muzyczny "Must Be the Music. Tylko muzyka". W październiku bieżącego roku telewizja Polsat ogłosiła, że w marcu 2017 roku na antenie pojawi się piąta edycja "Idola". Castingi do nowej edycji odbyły się w listopadzie w Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu. W jury nowej edycji zasiądzie Elżbieta Zapendowska, Ewa Farna, Janusz Panasewicz i Wojciech Łuszczykiewicz. Program poprowadzi tak jak dotychczas Maciek Rock. Planowana jest emisja 14 odcinków.

idol

Więcej o:

idol