Radosław Pazura

Radosław Pazura

Radosław Pazura to polski aktor. Jest młodszym bratem Cezarego Pazury. Aktor zagrał w kilkudziesięciu produkcjach fabularnych. Gra również w popularnych polskich serialach. Jesienią 2016 roku wystąpił w programie "Twoja twarz brzmi znajomo".


Imię i nazwisko: Radosław Pazura
Data urodzenia: 7 maja 1969r.
Miejsce urodzenia: Tomaszów Mazowiecki
Zawód: aktor, wokalista
Facebook: facebook.com/Radosław-Pazura-301816943519244/

Radosław Pazura - kariera zawodowa

Radosław Pazura przyszedł na świat w maju 1969 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Początkowo swoją przyszłość wiązał ze sportem. Trenował piłkę nożną w okresie podstawówki oraz licealnym. Na wskutek kontuzji i zawieszenie treningów zainteresował się aktorstwem. Rozpoczął występy w amatorskim kółku teatralnym . Jego zainteresowanie aktorstwem zaowocowało ukończeniem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jako pierwszoroczny student zadebiutował przed kamerą grając niewielką rolę w filmie "1968. Szczęśliwego Nowego Roku". Po nim przyszła propozycja zagrania u Juliusza Machulskiego w produkcji "Szwadron".
W ciągu kolejnych lat Radosław Pazura pracował z najpopularniejszymi reżyserami polskimi, m.in z Krzysztof Kolbergerem oraz Andrzejem Wajdą. Widzowie kojarzą go z produkcji, takich jak: "Awantura o Basię", "Tajemnica Sagali", "Boża podszewka", "Operacja Samum", "Świat według Kiepskich", "Miodowe lata", "Na dobre i na złe", "M jak miłość" czy "Na Wspólnej".
Radosław Pazura jest również aktorem dubbingowym. Udzielał swojego głosu w kilkudziesięciu polskich przekładach zagranicznych produkcji.

Radosław Pazura i "Twoja twarz brzmi znajomo"

Jesienią 2016 roku Radosław Pazura wziął udział w telewizyjnym show "Twoja twarz brzmi znajomo". Wcielał się w postacie Stinga, Dra Albana, Urszuli Sipińskiej, Chrisa Martina, Chrisa Rea, Marleny Dietrich, Stanisława Sojki, Artura Gadowskiego oraz Dave Gahan. Za wykonanie przeboju „The Road to Hell” Chrisa Rea aktor zdobył pierwsze miejsce w odcinku.

Zobacz także:

Twoja twarz brzmi znajomo - Cezary Pazura - Olga Borys

radosław pazura

Więcej o:

radosław pazura

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.