Nie żyje Jan Nowicki. Wybitny aktor miał 83 lata

Media obiegła smutna informacja. Podano, że nie żyje Jan Nowicki. Aktor zmarł w nocy z 6 na 7 grudnia w swoim domu w Krzewencie koło Kowala. Informację potwierdził Wojciech Nawrocki, radny gminy Kowal.

Jan Nowicki uchodzi za jednego z najwybitniejszych aktorów teatralnych i filmowych. Artysta pochodzi z Kowala - miasteczka na Kujawach. Jak poinformował radny miejscowości Wojciech Nawrocki, w ostatnią sobotę (2 grudnia) artysta zjawił się na promocji książki "120 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Królewskiego Miasta Kowala na Kujawach", miał nawet założyć mundur strażacki. W mediach pojawiła się smutna informacja na temat jego śmierci. Aktor zmarł w wieku 83 lat. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wszystkich Świętych. Znane osoby, które odeszły w 2022 roku. Nie brakowało tragedii

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

Nie żyje Jan Nowicki. Wybitny aktor miał 83 lata 

Jako pierwszy śmierć Jana Nowickiego potwierdził w rozmowie z serwisem wloclawek.naszemiasto.pl radny gminy Kowal. Na ten moment nie podano przyczyny zgonu. 

W środę 7 grudnia 2022 roku w nocy zmarł w swoim domu w Krzewencie aktor Jan Nowicki - poinformował Wojciech Nawrocki, radny gminy Kowal.

Na Facebooku burmistrz Kowala Eugeniusz Gołembiewski napisał: "Odszedł nagle bliski memu sercu, Honorowy Obywatel Miasta Kowala, nasz wybitny rodak Jan Nowicki - wielki aktor i pisarz, wspaniały Człowiek. Wielka, niepowetowana strata". 

Jan Nowicki urodził się 5 listopada 1939 r. w Kowalu pod Włocławkiem. W 1964 r. ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Zagrał niemal 200 ról. Do najpopularniejszych należą jego kreacje w "Magnacie", "Sztosie", "Panu Wołodyjowskim", czy "Sanatorium pod Klepsydrą". Kilka lat temu zadecydował o zakończeniu aktorskiej kariery. Zaczął rozwijać się jako pisarz. Jan Nowicki był członkiem stowarzyszenia pisarzy polskich i miał na koncie osiem tytułów literackich, m.in: "Między niebem a ziemią", "Mężczyzna i one", "Białe walce" czy "Dwaj panowie". Jest twórcą wierszy, a także tekstów piosenek i kolęd.

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.