Wszystkich Świętych. Znane osoby, które odeszły w 2022 roku. Nie brakowało tragedii

Wszystkich Świętych to dzień, w którym szczególnie wspominamy tych, którzy odeszli. W poniższej galerii przypominamy, jakie sławne osobistości pożegnaliśmy w 2022 roku.

2022 rok z pewnością zapisze się w pamięci ze względu na trudne pożegnania wielu sław. Ich twórczość, zawodowe osiągnięcia oraz historie z życia prywatnego zostaną z nami na zawsze. W pierwszej połowie roku media obiegła informacja o śmierci Jerzego Treli. Później pożegnaliśmy także m.in. Franciszka Pieczkę i królową Elżbietę II.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Wszystkich Świętych. Ich pożegnaliśmy w 2022. Franciszek Pieczka

Franciszek Pieczka był aktorem teatralnym i telewizyjnym. Widzowie z pewnością najbardziej będą go kojarzyć z rolą w "Czterej pancerni i pies" czy w "Ranczu". Zmarł 23 września 2022 roku, miał 94 lata. 

Franciszek PieczkaFranciszek Pieczka fot. agencja wyborcza

Ich pożegnaliśmy w 2022. Dawid Ozdoba

Dawid Ozdoba był sportowcem w kwiecie wieku. Wielokrotnie walczył w klatkach, głównie związany był z galą FAME MMA. Dawid Ozdoba zmarł 3 października 2022 roku. Okoliczności śmierci nie zostały do końca wyjaśnione. 45-latek cierpiał na depresję, o czym mówił publicznie.

Dawid OzdobaDawid Ozdoba fot. KAPiF

Ich pożegnaliśmy w 2022. Jerzy Urban

Jerzy Urban dziennikarz i publicysta. W czasie PRL-u jeden z głównych autorów propagandy państwowej i cenzury. Zmarł 3 października 2022 roku. 

Jerzy UrbanJerzy Urban fot. agencja wyborcza

Ich pożegnaliśmy w 2022. Jerzy Trela

Jerzy Trela był aktorem teatralnym i filmowym, profesorem nauk teatralnych oraz posłem na Sejm PRL-u czwartej kadencji. Odszedł 15 maja w Krakowie, mając 80 lat. 

Jerzy TrelaJerzy Trela fot. KAPiF

Wszystkich Świętych. Ich pożegnaliśmy w 2022. Natalia Madejczyk 

Niezwykle utalentowana tancerka, finalistka programu "You can dance", zmarła 21 czerwca 2022 roku, w wyniku tragicznego wypadku. Została przewieziona do szpitala z oparzeniami trzeciego stopnia, jednak nie udało jej się uratować. Miała 36 lat. 

Natalia MadejczykNatalia Madejczyk fot. Instagram

Ich pożegnaliśmy w 2022. Krzysztof Pachucki 

Informacja o śmierci Krzysztofa z kultowego programu "Rolnik szuka żony" wstrząsnęła widzami. Rolnik odszedł 6 czerwca 2022 roku, miał 56 lat. Marta Manowska wypowiadała się o nim w samych superlatywach. Według medialnych doniesień, uczestnik zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Krzysztof Pachucki Rolnik szuka żonyKrzysztof Pachucki Rolnik szuka żony Krzysztof Pachucki Rolnik szuka żony

Oni odeszli w 2022. Królowa Elżbieta II

Na wieść o śmierci brytyjskiej królowej cały świat się zatrzymał. Elżbieta II odeszła 8 września 2022 roku na zamku Balmoral w Szkocji. Jej panowanie trwało ponad 70 lat i zostało odnotowane jako najdłuższe ze wszystkich brytyjskich monarchów w historii.

Elżbieta IIElżbieta II fot. agencja wyborcza

Oni odeszli w 2022.  Olivia Newton-John

Światowej sławy businesswoman, piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. W ciągu życia trzykrotnie zmagała się z rakiem. Olivia Newton-John zmarła 8 sierpnia 2022 roku na swoim ranczu w Południowej Kalifornii, w otoczeniu najbliższej rodziny i przyjaciół. Miała 73 lata.

Olivia Newton-JohnOlivia Newton-John fot. Facebook

Oni odeszli w 2022. Jurij Shatunov

Rosyjski piosenkarz i wokalista zespołu Łaskowyj Maj. Niekwestionowanym przebojem zespołu jest utwór pt. "Biełyje Rozy". Jurij Shatunov zmarł 23 czerwca 2022 roku, w szpitalu, w wyniku ataku serca. 

Jurij ShatunowJurij Shatunow fot. You Tube

Więcej zdjęć osób, które odeszły, znajdziecie w naszej galerii, w górnej części artykułu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.