Aktorka z "M jak miłość" nie żyje. Miała 79 lat. Zagrała w wielu produkcjach

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie przekazał, że w wieku 79 lat zmarła Wanda Wieszczycka-Nowisz. Aktorkę, która miała na koncie występ w "M jak miłość" widzowie mogli oglądać również w innych produkcjach, takich jak: "150 na godzinę", czy "Ostatni dzwonek".

Wanda Wieszczycka-Nowisz była aktorką filmową i teatralną. Artystka zmarła w wieku 79 lat. Informację o jej śmierci opublikował Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, w którym grała  w latach 1970-1977. Fani jej talentu pokochali ją za role m.in. w "Komu bije dzwon" i "Balladynie". To jednak rola w "M jak miłość" sprawiła, że zyskała sporą popularność w środowisku show-biznesowym. Prywatnie była żoną zmarłego w 2021 roku Pawła Nowisza, który także grał w "M jak miłość". Wcielił się tam w rolę Mariana Kalisiaka. W mediach pojawił się druzgocący post na temat jej odejścia. 

Polecamy: "M jak miłość". Kinga opuści męża i dzieci. Wszystko przez Magdę!

Zobacz wideo "M jak miłość". Co wydarzy się w nowych odcinkach serialu. Zobacz zwiastun na jesień 2022

Aktorka z "M jak miłość" nie żyje. Przyczyna śmierci nie jest znana

Wanda Wieszczycka-Nowisz dała się poznać fanom jej talentu, dzięki rolom filmowym i teatralnym. Niestety, 12 października 2022 roku Teatr im. Juliusza Osterwy opublikował informację o śmierci aktorki w mediach społecznościowych. Na facebookowym profilu teatru pojawił się post, za pośrednictwem którego przekazano smutną wiadomość i oddano hołd artystce. Nie podano jednak do wiadomości przyczyny śmierci. 

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci śp. Wandy Wieszczyckiej-Nowisz, aktorki naszego teatru w latach 1970-1977. Na scenie Teatru im. Juliusza Osterwy stworzyła szereg niezapomnianych kreacji, które na trwałe zapisały się w jego historii - podkreślili.

Zobacz też: "M jak miłość". Andrzej jest ojcem dziecka ze zdrady? Wyniki testu są jednoznaczne

Następnie instytucja kultury wymieniła kreacje aktorskie, za które pokochaliśmy gwiazdę. Wspomnieli m.in. o "Balladynie" J. Słowackiego, Muzie w "Wyzwoleniu" S. Wyspiańskiego, Desdemonie w "Otellu" W. Szekspira. 

Rodzinie i najbliższym Wandy Wieszczyckiej-Nowisz redakcja Plotka składa najszczersze kondolencje w tym smutnym dniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.