Robert Leszczyński

Robert Leszczyński

Robert Leszczyński był polskim dziennikarzem, krytykiem muzycznym i muzykiem. W latach 90. występował w zespole Karate Musiq. Był jurorem w programie rozrywkowym „Idol”. Zaangażowany politycznie i społecznie. Zmarł w 2015 roku z powodu nieleczonej cukrzycy.

Imię i nazwisko: Robert Leszczyński
Data urodzenia: 10 lutego 1967
Miejsce urodzenia: Olecko
Data śmierci: 1 kwietnia 2015
Miejsce śmierci: Warszawa
Zawód: dziennikarz muzyczny, krytyk muzyczny, DJ, prezenter telewizyjny, gitarzysta
Facebook: facebook.com/pages/Robert-Leszczyński

Robert Leszczyński – kariera

Robert Leszczyński na początku swojej kariery dziennikarskiej pracował jako krytyk muzyczny i dziennikarz w Gazecie Wyborczej. W latach 90. XX wieku razem z muzykiem i kompozytorem Wojciechem Pilichowskim założył zespół Karate Musiq.
Szerszemu gronu odbiorców jest znany z programu „Idol”, w którym był jurorem przez cztery edycje. W późniejszym czasie był prowadzącym programu „Mop Man” emitowanego na antenie telewizji Polsat. Był również rzecznikiem festiwalu muzycznego Przystanek Woodstock.
Robert Leszczyński był również zaangażowany w działania polityczne. Był zwolennikiem Unii Wolności. Następnie w 2005 roku był jednym z założycieli Partii Demokratycznej. Rok później kandydował na stanowisko radnego Warszawy, jednak nie otrzymał mandatu. . W 2011 był związany z Ruchem Palikota i z listy tej partii kandydował do Sejmu. Trzy lata później bez sukcesu ubiegał się o wstąpienie do Parlamentu Europejskiego.
W 2007 roku rozpoczął współpracę z tygodnikiem „Wprost”, w którym przez trzy lata był kierownikiem działu Kultura i Styl

Robert Leszczyński – życie prywatne

Robert Leszczyński był związany z aktorką Alicją Borkowską, z którą miał dwie córki – Vesnę i Paulinę. Krytyk zmarł 1 kwietnia 2015 roku w swoim mieszkaniu w Warszawie. W sprawie wyjaśnienia przyczyny śmierci wszczęto śledztwo. Początkowo sądzono, że przyczyną śmierci była nieleczona i nierozpoznana cukrzyca. Tydzień po śmierci przeprowadzono sekcję zwłok, która wykazała, że powodem śmierci była niewydolność wielonarządowa. Kilka miesięcy później potwierdzono, że Leszczyński zmarł z powodu powikłań powstałych na skutek nieleczonej cukrzycy.

robert leszczyński

Więcej o:

robert leszczyński

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.