"Zostańmy przyjaciółmi" w praktyce. Te znany pary rozstały się, ale pozostały w doskonałych relacjach

Rozstania i rozwody wśród gwiazd to chleb powszedni. Niewielu osobom udaje się jednak pójść innymi drogami, zachowując przyjacielskie stosunki. Oto znane pary, które pomimo wygaśnięcia uczuć, pozostały ze sobą blisko.

Miłość do grobowej deski dla wielu osób brzmi jak spełnienie marzeń. W wielu przypadkach ma jednak niewiele wspólnego z rzeczywistością. Chociaż często rozstanie jawi się jako koszmar, niektóre pary, również te znany z show-biznesu, udowadniają, że wcale nie musi tak być. Oto przykłady gwiazd i celebrytów, którzy pozostali w przyjacielskich relacjach, mimo że ich wspólne drogi się rozeszły.

Zobacz wideo Oni kiedyś byli razem. Zapomniane związki show-biznesu

Małgorzata Rozenek-Majdan i Jacek Rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan, Jacek RozenekMałgorzata Rozenek-Majdan, Jacek Rozenek KAPiF

Jednym z najlepszych przykładów godnych podziwu relacji po rozstaniu jest ta Małgorzaty Rozenek-Majdan i Jacka Rozenka. Po dziesięciu latach małżeństwa, w którego trakcie zostali rodzicami dwóch synów, Stanisława i Tadeusza, w 2013 roku para zdecydowała się na rozwód. Mimo to oboje serdecznie wypowiadają się o sobie w mediach i mogą liczyć na swoje wsparcie. Kilka lat temu w rozmowie z tygodnikiem "Na Żywo" aktor w ciepłych słowach skomentował nowy związek byłej partnerki:

Nie ma między nami żadnych konfliktów. Dogadujemy się bez problemów. (...) Życzę im obojgu jak najlepiej i cieszę się, że Małgosia znalazła fajnego faceta, który z prawdziwym zaangażowaniem pomaga nam zajmować się dziećmi.

Również celebrytka okazała wsparcie byłemu mężowi, kiedy ten dochodził do siebie po udarze. Czynnie promuje też nową książkę jego autorstwa.

Jennifer Aniston i Brad Pitt

Fani na całym świecie kochali tę parę. Brad Pitt i Jennifer Aniston uważani byli za jedną z najpiękniejszych i najlepiej dopasowanych duetów w Hollywood. Wszystko zmieniło się w 2005 roku, gdy za sprawą filmu "Mr. & Mrs. Smith", w którym aktor wystąpił u boku Angeliny Jolie. To właśnie na planie hitu Pitt i Jolie zaczęli gorący romans. Gwiazdor zdecydował się wówczas wystąpić o rozwód i zakończyć małżeństwo, które trwało pięć lat. Chociaż bycie porzuconą na oczach całego świata było dla aktorki niezwykle trudnym doświadczeniem, głębokie uczucia do byłego męża okazały się silniejsze. W związku z tym zostali przyjaciółmi. Fani pary wciąż wierzą w wielki powrót gorącej niegdyś miłości, lecz sama Aniston w wywiadzie z 2021 roku rozwiała wszelkie wątpliwości co do charakteru ich relacji:

Brad i ja jesteśmy kumplami. Jesteśmy przyjaciółmi. Rozmawiamy i nie ma w tym nic dziwnego - podkreślała.

Brad Pitt & Jennifer AnistonBrad Pitt & Jennifer Aniston east news

Hanna Śleszyńska i Piotr Gąsowski

Kolejnym przykładem pary, która udowadnia, że przyjaźń po rozstaniu nie jest jedynie mitem, to Hanna Śleszyńska i Piotr Gąsowski. Poznali się na scenie Teatru Ateneum i przez 14 lat tworzyli jedną z najbardziej lubianych par w polskim show-biznesie. Niestety, w pewnym momencie uczucie się wypaliło. Po przepracowaniu pierwszych trudnych emocji byli małżonkowie zaprzyjaźnili się na nowo. Kiedy Gąsowski związał się z Anną Głogowską, cała trójka wraz z dziećmi z obu związków wyjechała nawet wspólnie na wakacje. Mimo że i ta relacja nie przetrwała próby czasu, z tancerką również prezenter dogaduje się bardzo dobrze i wszyscy tworzą udaną patchworkową rodzinę.

Hanna Śleszyńska, Piotr GąsowskiHanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski KAPiF

Demi Moore i Bruce Willis

Jedna z najgorętszych par Hollywood poznała się na premierze filmu "Stakeout" w 1987 roku. Cztery miesiące później Demi Moore i Bruce Willis pobrali się, a wkrótce ogłosili, że spodziewają się dziecka. W kolejnych latach doczekali się kolejnej dwójki pociech, lecz w związku coś zaczęło się psuć. Bruce Willis chciał, aby żona bardziej poświeciła się rodzinie, Demi Moore chciała zaś rozwijać karierę. W efekcie w 2000 roku para się rozstała. Choć od ich rozwodu minęło ponad 20 lat, wciąż pozostają przyjaciółmi i wspólnie wychowują dzieci. Podczas pandemii COVID-19 spędzali razem mnóstwo czasu.  Warto dodać, że Moore pozostaje w serdecznych relacjach również z nową partnerką Bruce'a Willisa. 

Demi Moore, Bruce WillisDemi Moore, Bruce Willis Instagram @demimoore

Edyta Herbuś i Tomasz Barański

Edyta Herbuś i Tomasz Barański przez kilkanaście lat tworzyli parę nie tylko na parkiecie. Poznali się, będąc jeszcze dziećmi. Kwestią czasu było więc pojawienie się między nimi głębszego uczucia. Mimo że zdecydowali się pójść innymi drogami, nadal łączy ich głęboka przyjaźń. W wywiadzie dla "Plejada Live", Barański nie szczędził byłej partnerce ciepłych słów:

Miałem różne doświadczenia w dzieciństwie, a Edyta zawsze mnie wspierała, dużo czasu u niej spędzałem. Jest dla mnie jak siostra. Możemy miesiąc nie rozmawiać, ale to jest normalne, że jesteśmy w swoim życiu.

Edyta Herbuś, Tomasz BarańskiEdyta Herbuś, Tomasz Barański KAPiF

Kayah i Rinke Rooyens

Ciepłe stosunki po rozstaniu łączą także inną słynną parę. Kayah i Rinke Rooyens poznali się na planie programu "To było grane".  W 1998 roku stanęli na ślubnym kobiercu, a rok później przywitali na świecie syna Rocha. Choć związek nie przetrwał próby czasu, zawsze z dużym szacunkiem i czułością wypowiadają się o sobie w mediach. W jednym z wywiadów Kayah powiedziała o swoim stosunku do byłego partnera:

Bardzo szanuję mojego byłego męża, bardzo mu kibicuję, jest mega zdolnym facetem, wizjonerem. Tak, to jest człowiek pasji również. (...) Myślę, że to jest miarą wielkiego człowieka.

W podobnym tonie Rinke zwracał się do byłej małżonki:

Dziękuję za te piękne słowa, za to, jak piękną kobietą jesteś, za twój magiczny głos. Miewałem trudne momenty w życiu i zawsze mogłem liczyć na twoje wsparcie. Dziękuję za to, że jesteś wspaniałą matką i dałaś mi najpiękniejszy prezent, naszego syna Rocha. Dziękuję, że jesteś moją bratnią duszą, dużo miłości.

Kayah utrzymuje również serdeczne stosunki z obecną żoną byłego męża, Joanną Przetakiewicz. Była nawet obecna na ich ślubie.

Kayah, Rinke RooyensKayah, Rinke Rooyens KAPiF

Mandaryna i Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski w polskim show-biznesie uważany jest za jednego z rekordzistów, jeśli chodzi o liczbę zakończonych małżeństw. Charyzmatyczny wokalista ma na koncie cztery rozwody, lecz co ciekawe, z każdą z byłych żon pozostaje w serdecznych stosunkach. Najwięcej emocji wzbudzał jego związek z Mandaryną, z którą ma dwójkę dzieci. Dzisiaj byli partnerzy nie tylko darzą się sympatią, ale także współpracują ze sobą. Marta odpowiedzialna jest bowiem za choreografie zespołu Ich Troje, a ponadto... przyjaźni się z innymi byłymi żonami piosenkarza.

Mandaryna, Michał WiśniewskiMandaryna, Michał Wiśniewski KAPiF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.