Anna Głogowska

Anna Głogowska

Anna Głogowska jest tancerką oraz prezenterką telewizyjną. Była uczestniczką oraz gospodynią "Tańca z Gwiazdami". Razem z Maciejem Dowborem prowadziła dwie ostatnie "Got to Dance. Tylko taniec". Posiada klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych.

Data urodzenia: 02.04.1978 r.
Miejsce urodzenia: Kraków
Wzrost: 1,68 m.
Facebook: Facebook.com/primabalerina
Związki: Piotr Gąsowski (2005-obecnie)
Dzieci: Julia Gąsowska (ur. 2007 r.)

Anna Głogowska: życiorys i kariera

Anna Głogowska urodziła się w Krakowie. Zanim została tancerką zawodową, osiągnęła wiele sukcesów w klasie amatorskiej. Zwyciężyła m.in. na Mistrzostwach Okręgu Mazowieckiego, Otwartych Mistrzostw Warszawy czy Otwartych Mistrzostw Kanady. Brała udział w Międzynarodowych festiwalach tańca na Ukrainie, w Rosji i Łotwie czy Pucharze Świata.

Gdy przeszła na zawodowstwo, brała udział w wielu konkursach tanecznych. Jednym z pierwszych osiągnięć tancerki było 6. miejsce na Otwartych Mistrzostwach Włoch w 2002 r. Występowała zarówno na krajowych, jak i zagranicznych mistrzostwach (świata, Europy oraz lokalnych konkursach) m.in. we Francji czy Irlandii. Do najważniejszych osiągnięć należą podwójne Mistrzostwo Świata w "South American Showdance" oraz 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Showdance. Jej partnerami tanecznymi byli Adam Król i Marcin Wrzesiński i Jan Kliment. Uczyła tańca w Zespołach Szkół Publicznych nr 1 i 3 oraz Miejskim Domu Kultury w Kobyłce.

Popularność zdobyła w 2005 r. dzięki udziałowi w "Tańcu z Gwiazdami". Jako tancerka wystąpiła w dziewięciu edycjach show. W programie była partnerką taneczną Witolda Paszta, Piotra Gąsowskiego, Roberta Rozmusa, Łukasza Zagrobelnego, Steve'a Allena, Piotra Zelta, Piotra Szwedesa, Roberta Korzeniowskiego oraz Kacpra Kuszewskiego, z którym wygrała 13. edycję programu. W 2013 r. przeszła do Polsatu. Zastąpiła Katarzynę Kępkę w roli prowadzącej programu "Got to Dance. Tylko taniec". Prowadziła dwie ostatnie edycje show. Następnie została współprowadzącą "Tańca z Gwiazdami" emitowanego w Polsacie. Poprowadziła pierwsze cztery edycje programu. W 5. edycji zastąpiła ją Paulina Sykut. Obecnie współpracuje z TVP. Występuje m.in. jako tancerka w "Jaka to melodia?". Na swoim koncie ma także udział w kilku teledyskach do piosenek zespołów disco polo, np.: Bossanowa ("Kochaj mnie"), Casanova ("Słodkie wino"), Classic ("Piękną miałaś twarz"), Panorama ("Honorata") czy Ambasador ("Tak jak przed laty").

Anna Głogowska: życie prywatne

Anna Głogowska w 2. edycji "Tańca z Gwiazdami" poznała aktora Piotra Gąsowskiego. Są parą od 2005 r. W 2007 r. zostali rodzicami Julii.

Zobacz także:

Piotr Gąsowski - Taniec z gwiazdami - Jan Kliment - Paulina Sykut

anna głogowska

Więcej o:

anna głogowska

  • Finał "Tańca z gwiazdami" za nami. Zobacz, co się działo!

    Już wszystko jasne. Po zsumowaniu głosów jurorów i widzów okazało się, że program wygrali KACPER KUSZEWSKI I ANNA GŁOGOWSKA!!!!!!!!!!!!!!!! Duch Hanki Mostowiak czuwał nad mężem i pomógł w zwycięstwie! Kacper długo dziękował Ani, jurorom, prowadzącym, publiczności i ekipie programu. A Piotr

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.