Rinke Rooyens

Rinke Rooyens

Rinke Rooyens jest holenderskim reżyserem, producentem i scenarzystą. Jest synem reżysera i aktorki. Złożył firmę Rochstar, która zajmuje się produkcją wielu programów rozrywkowych cieszących się sporą oglądalnością. Był związany z piosenkarką Kayah, z którą ma syna.

Imię i nazwisko: Rinke Rooyens
Data urodzenia: 17 listopada 1969
Miejsce urodzenia: Holandia
Zawód: producent, scenarzysta, reżyser
Facebook: facebook.com/pages/Rinke-Rooyens/

Rinke Rooyens – kariera

Rinke Rooyens urodził się w artystycznej rodzinie, jest synem reżysera Boba Rooyensa i aktorki teatralnej. Od najmłodszych lat spędzał dużo czasu w kręgach teatralnych i filmowych. Gdy miał trzynaście lat, pojawił się w spektaklu pokazywanym podczas otwarcia olimpiady w Los Angeles. Jedną z pierwszych jego ról była rola w sztuce wyreżyserowanej przez Roberta Wilsona.
Gdy miał szesnaście lat matka Rooyensa zmarła. Wtedy przyszły reżyser przeprowadził się do Kolonii. Tam w lokalnej telewizji objął posadę asystenta kierownika produkcji i montażysty. Rooyens pracował także dla firmy zajmującej się produkcją telewizyjną – Endemol.
W roku 1998 przeprowadził się do Warszawy. Pracował jako reżyser – konsultant podczas produkcji programu rozrywkowego „To było grane”. Był również producentem oraz głównym pomysłodawcą programu „Kto was tak urządził?” emitowanego na antenie telewizji TVN. W 2003 roku Rooyens założył własną firmę Rochstar. Firma zajmowała się produkcją takich programów jak „Załóż się”, „Szymon Majewski Show”, „Sekrety rodzinne”, „Gwiazdy tańczą na lodzie”, „Ranking gwiazd” czy „Jak oni śpiewają”.

Rinke Rooyens – życie prywatne

W 1998 roku Rooyens został mężem polskiej wokalistki Kayah, która prowadziła produkowany przez Endemol program „To było grane”. 1 grudnia 1998 roku urodził się syn piosenkarki i reżysera, Roch (od jego imienia powstała nazwa firmy Rochstar). Małżeństwo trwało do 2002 roku, kiedy Kayah i Rooyens zdecydowali się na separację. Rozwód pary nastąpił w sierpniu 2010 roku. Od tego roku Rooyens oficjalnie związał się z kostiumolog Malwiną Wędzikowską.

rinke rooyens

Więcej o:

rinke rooyens

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.