Demi Moore

Demi Moore

Demi Moore jest amerykańską aktorką, reżyserką oraz producentką. Od lat związana jest ze światem filmu, zagrała w wielu kasowych produkcjach. Swoją karierę rozpoczynała jako modelka. Przez lata była żoną Bruce'a Willisa, popularnego aktora, następnie była związana z Ashtonem Kutcherem.

Imię i nazwisko: Demetria Gene Guynes
Pseudonyme artystyczny: Demi Moore
Data urodzenia: 11 listopada 1962r.
Miejsce urodzenia: Nowy Meksyk, Stany Zjednoczone
Zawód: aktorka
Instagram: @_demimoore
Facebook: facebook.com/demimoore

Demi Moore - kariera zawodowa

Demetria Gene Guynes przyszła na świat w listopadzie 1962 roku, w Stanach Zjednoczonych. Kiedy była dzieckiem jej rodzice rozwiedli się. Matka wyszła ponownie za mąż. Zarówno ona, jak i jej nowy partner byli alkoholikami i często zmieniali miejsce zamieszkania. W latach osiemdziesiątych osiedli ostatecznie w Los Angeles. Demi pod wpływem namów koleżanek zaczęła pracować w charakterze modelki, początkowo pozowała do rozbieranych zdjęć.
W 1981 roku Demetria zadebiutowała przed kamerą. Zagrała w filmie "Wybór". Następnie zdobyła niewielką rolę w popularnym wówczas serialu "Szpital miejski". W tym okresie rozpoczęła posługiwanie się pseudonimem "Demi Moore". Następnie zagrała w filmie "Ognie św. Elma". Rola w tym filmie przyniosła jej popularność, która została ugruntowana występem w "Uwierz w ducha" u boku Patricka Swayze. Film odniósł ogromny sukces, po z którym przyszły propozycje od największych producentów filmowych.
W 1993 roku Demi Moore zagrała w głośnym filmie "Niemoralna propozycja". Rok później wystąpiła w "W sieci". W 1991 aktorka wywołała skandal pozując nago na okładce magazynu "Vanity Fair", gdy była w zaawansowanej ciąży.
W kolejnych latach aktorka pojawiała się w głośnych produkcjach, takich jak: "Dzwonnik z Notre Dame", "Striptiz", "Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość", "Półmrok".

Demi Moore - związki

Demi Moore w latach 1987-2000 była żoną popularnego aktora, Bruce'a Willisa. W 2005 roku poślubiła o szesnaście lat młodszego Ashtona Kutchera. Ich związek wywołał sporo kontrowersji. Para rozstała się w 2013 roku.

demi moore

Więcej o:

demi moore