Piotr G±sowski

Piotr G±sowski

Piotr G±sowski to polski aktor. Pracuje również w charakterze prezentera telewizyjnego i artysta kabaretowy. Zajmuje się również udzielaniem głosu w polskich przekładach filmów i bajek. Prywatnie zwi±zany jest z tancerk± Ann± Głogowsk±.


Imię i nazwisko: Piotr G±sowski
Data urodzenia: 16 kwietnia 1964r.
Miejsce urodzenia: Mielec
Zawód: aktor
Rodzina: córka Julia, syn Jakub

Piotr G±sowski - pocz±tki kariery

Piotr G±sowski przyszedł na ¶wiat w Mielcu w 1964 roku. Od dziecka przejawiał talent muzyczny. W dzieciństwie należał do Harcerskiej Drużyny Artystycznej "Łejery".
Po maturze G±sowski zdawał na Państwow± Wyższ± Szkołę Teatraln± Warszawsk± Akademię Teatraln± im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Ukończył j± w 1986 roku. W tym samym roku zwi±zał się z Teatrem Komedia.
W 1998 roku Piotr G±sowski miał swój debiut przed kamerami. Zagrał w dwóch produkcjach: "Spadek" oraz "Pozostaniemy wierni". Kolejne role otrzymał w produkcjach "Rozmowy kontrolowane", "Koniec gry" oraz "Powodzenia żołnierzyku".
W kolejnych latach G±sowskiego widzowie mogli ogl±dać m.in. w filmach: "Miasto prywatne" (1994), "Nic ¶miesznego" (1995), "Wezwanie" (1996), "Złoto dezerterów" (1998). W 1999 roku wyst±pił w ekranizacji "Pana Tadeusza", w którym wcielił się w rolę Rejenta.

Piotr G±sowski na scenie

teatralnymi i estradowymi. Należał do kabaretu "Tercet, czyli kwartet". Brał udział w produkcjach TVP takich jak "Gala piosenki biesiadnej", "Co nam w duszy gra" i "W oparach absurdu".
Piotr G±sowski został nagrodzony wieloma cenionymi w ¶rodowiskach teatralnych nagrodami, m.in. Niebieskim Melonikiem czy Prometeuszem.

Piotr G±sowski - wy¶mienity konferansjer

Piotr G±sowski ceniony jest przez Polaków jako prezenter telewizyjny. Prowadził program rozrywkowy "Kalambury", "Polski turniej wypieków" oraz "Taniec z gwiazdami". Od 2014 roku prowadzi polsatowskie show "Twoja twarz brzmi znajomo".

Zobacz także:

Maciej Dowbor - Robert Rozmus - Katarzyna Skrzynecka

piotr g±sowski

Więcej o:

piotr g±sowski

Wypowiedzi na forum o:

piotr g±sowski

  • Piotr G±sowski

    Piotr G±sowski ? dla tych, którzy nie kojarz±: aktor graj±cy głównie epizody w filmach, serialach; ostatnio w ?Tango z aniołem? kolegę zabitego męza Telegi, albo np. w kabarecie z Rozmusem; na TV4 prowadził kiedys program :KOT czyli Kto¶ Ogromnie Tajemniczy?. Czepiam się bo facet uprawia lanserkę

  • "Piotr G±sowski za całokształt..."

    "Piotr G±sowski za całokształt...". Ooo. Gasowski, dla mnie bezapelacyjnie. Zaden Mroczek, ani Jakimowicz z lokiem tak na mnie nie dziala, jak Gasowski, ma jakas niesprecyzowana oblesnosc w sobie, ze desperacko szukam pilota. Moj nr jeden, jakkolwiek to brzmi;) Nie podoba mi sie jeszcze nazwa

  • Re: "Piotr G±sowski za całokształt..."

    Kiedy sie zaglosuje pojawiaja sie wyniki. Zaglosowalam na Gasa i jak na razie jest: "Tytuł "Antyciacha 2007" powinien otrzymać Marek Włodarczyk 2% Jarosław Jakimowicz 4% Piotr G±sowski 15% Rafał Mroczek 13% Hubert Urbański 4% Kuba Wojewódzki 12% Olivier Janiak 8% Krzysztof Ibisz 6% Rafał Maserak 4%