Ile lat ma Mariusz Kamiński? Druga żona byłego posła jest od niego sporo młodsza

Nazwisko Mariusza Kamińskiego powróciło na medialne nagłówki. Były poseł został przesłuchany przez komisję ds. tzw. afery wizowej. Kariera polityczna działacza PiS należała do burzliwych. Co wiadomo o jego życiu prywatnym?

Kilka miesięcy temu nazwiska Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika nie schodziły z medialnych nagłówków. Teraz znów zrobiło się głośno o pierwszym z nich. W poniedziałek 22 kwietnia były poseł stanął bowiem przed komisją ds. tzw. afery wizowej. Działacz PiS od wczesnej młodości angażował się w politykę. Za czasów PRL działał w opozycyjnych stowarzyszeniach. Od wielu lat były parlamentarzysta związany jest z Barbarą Kamińską, sędzią Sądu Rejonowego w Piasecznie. Co jeszcze wiadomo o jego życiu prywatnym?

Zobacz wideo Szok na komisji śledczej. Kamiński się nie pojawił. Szczerba: Unikał listonosza i policji

Ile lat ma Mariusz Kamiński? Druga żona byłego posła jest od niego sporo młodsza

Mariusz Kamiński obecnie ma 58 lat. Działacz PiS urodził się 25 września 1965 roku. W młodości spędził ponad rok w zakładzie poprawczym. Trafił tam za zbezczeszczenie Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej. Dwa lata później wziął natomiast udział w demonstracji antykomunistycznej, wskutek czego trafił do aresztu. W wyniku swoich działań Kamiński został wydalony ze szkoły. Na szczęście dla polityka, nie uniemożliwiło mu to dalszej edukacji. Były poseł jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas studiów również działał w opozycyjnych organizacjach. Po zapanowaniu nowego ustroju związał natomiast swoją polityczną karierę z Prawem i Sprawiedliwością. Członkiem ugrupowania pozostaje do dziś. Mariusz Kamiński był dwukrotnie żonaty. Jego obecną żoną jest Barbara Kamińska. Różnica wieku między małżonkami wynosi dziewięć lat.

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Kim jest żona Mariusza Kamińskiego? Barbara Kamińska zaciekle walczyła o uwolnienie męża

Barbara Kamińska, o której głośno zrobiło się, gdy w styczniu występowała w obronie męża, jest sędzią Sądu Rejonowego w Piasecznie. Wcześniej pracowała natomiast w kancelarii adwokackiej. Jej udział w manifestacji zorganizowanej przez polityków Prawa i Sprawiedliwości w obronie skompromitowanych polityków wzbudził sporo kontrowersji. Kobieta od października 2023 roku przebywała bowiem na zwolnieniu lekarskim, nie przeszkadzało jej to jednak uczestniczyć w demonstracji. Mariusz Kamiński był również mężem Anny Kasprzyszak, która pracuje jako doradczyni Andrzeja Dudy.

Interesujesz się polityką?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.