Małysz wyznaje luteranizm. Teraz grzmi o skandalicznym zachowaniu Brauna i nie gryzie się w język

Adam Małysz, jako wyznawca luteranizmu, został poproszony o skomentowanie antysemickiego zachowania Grzegorza Brauna. Były skoczek nie przebierał w słowach.

We wtorek 12 grudnia na korytarzach Sejmu doszło do skandalicznego zachowania. Polityk Konfederacji - Grzegorz Braun - złapał za gaśnicę i uruchomił ją, by zgasić świece na chanukiji, które zapalono z okazji obchodów żydowskiej Chanuki. Polityk ponadto prysnął gaśnicą w twarz Magdaleny Gudzińskiej-Adamczyk. Lekarka chciała bowiem powstrzymać polityka. O skandalicznym zachowaniu Brauna zdążyli wypowiedzieć się między innymi Monika Olejnik, Maciej Stuhr, Michał Piróg czy Piotr Gąsowski. Teraz do tego grona dołączył Adam Małysz.

Zobacz wideo Zdecydowane decyzje Sejmu w sprawie Brauna. "Maksymalny wymiar kary" i zawiadomienie do prokuratury

Adam Małysz wyznaje luteranizm. Tak ocenia zachowanie Grzegorza Brauna

Adam Małysz należy do gwiazd, które rzadko mówią o swojej prywatności. Legendarny skoczek jakiś czas temu przyznał jednak, że wyznaje luteranizm. - Ekumeniczny ślub zawarliśmy w kościele luterańskim, a córka Karolina, ochrzczona została w obrządku katolickim. Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii - mówił w rozmowie ze sport.dziennik.pl. Nic więc dziwnego, że były sportowiec, a obecnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego, został poproszony o skomentowanie antysemickiego zachowania Grzegorza Brauna. Małysz, który słynie z powściągliwości, tym razem nie przebierał w słowach.

To, moim zdaniem, było chuligaństwo - powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet.

W tej samej rozmowie kategorycznie potępił postępek Grzegorza Brauna i nie mógł uwierzyć, że do tak skandalicznego zachowania doszło na korytarzach Sejmu. - Jeszcze raz powtórzę: można w różny sposób odbierać religię, mieć poglądy religijne, polityczne czy jeszcze jakieś inne, ale szanujmy się! Na pewno nie popieram takich rzeczy. To jest wręcz niewiarygodne, że to się wydarzyło! - grzmiał. 

Grzegorz Braun poniesie konsekwencje

Przypomnijmy, że marszałek Sejmu Szymon Hołownia ogłosił, że Prezydium Sejmu nałożyło na Grzegorza Brauna karę -  politykowi Konfederacji odebrano połowę uposażenia na okres trzech miesięcy i całość diety poselskiej na pół roku. Ponadto Kancelaria Sejmu upoważniona przez Prezydium w związku z zakłócaniem obrządku religijnego złożyła zawiadomienie do prokuratury. Jednak jak informuje PAP, Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła w sprawie Grzegorza Brauna postępowanie z urzędu.

Grzegorz Braun użył gaśnicy i zgasił świece na menorzeGrzegorz Braun użył gaśnicy i zgasił świece na menorze Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.