Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Szerszej publiczności znany z takich filmów, jak "Chopin. Pragnienie miłości", "Karol. Człowiek, który został papieżem", "Testosteron", "Och, Karol 2", "List do M.". Odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Data urodzenia: 21 marca 1972 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Pełne imię i nazwisko: Piotr Aleksander Adamczyk
Wzrost: 182 cm
Facebook: Facebook.com/piotradamczykofficial

Piotr Adamczyk: życiorys

Piotr Adamczyk przyszedł na świat 21 marca 1972 roku w Warszawie. Jest absolwentem XXX Liceum Ogólnokształcącego i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jeszcze podczas trwania studiów Adamczyk wyjechał na stypendium Brytyjsko- Amerykańskiej Akademii Teatralnej, gdzie wcielił się w postać Hamleta. Po powrocie do Polski został zaangażowany w Teatrze Współczesnym w Warszawie, występował też w Teatrze Narodowym i Teatrze Polskim.

Piotr Adamczyk: kariera

Piotr Adamczyk swoją komercyjną karierę rozpoczął od grania małych ról w produkcjach telewizyjnych, jak "Dwa światy", "Sława i chwała", "Ja, Malinowski". Rolą, która sprawiła, że o Adamczyku zrobiło się głośno po tym jak zagrał postać Fryderyka Chopina w filmie Jerzego Antczaka "Chopin. Pragnienie miłości." (2001). Kolejną ważną rolą aktora było wcielenie się w postać Karola Wojtyły w "Karol. Człowiek, który został papieżem" (2005). W 2007 roku zagrał w kultowej komedii Andrzeja Saramonowicza "Testosteron", gdzie zagrał ornitologa Kornela Olendzkiego.
Adamczyk zagrał w takich produkcjach, jak m.in.: "Ciało" (2003), "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem" (2006), "Nie kłam, kochanie" (2008), "Lejdis" (2008), "Nie ten człowiek" (2010), "Trick" (2010), "Listy do M." (2011), "Przepis na życie" (2011-2013), "Och, Karol 2" (2011), "Hans Kloss. Stawka większa, niż śmierć" (2012), "Wkręceni" (2013), "Słaba płeć?" (2015), "Listy do M. 2" (2015).
Piotr Adamczyk jest również aktorem dubbingowym. Swojego głosu użyczył m.in. takim postaciom, jak: żyrafa Melman ("Madagaskar"), Syndrome ("Iniemamocni"), Zygzak McQueen ("Auta"), Parys ("Gnomeo i Julia").

Piotr Adamczyk: życie prywatne

Piotr Adamczyk spotykał się z wieloma znanymi kobietami, m.in. modelką Agnieszką Fabiańską, Anną Czartoryską, Katarzyną Gwizdałą (Kate Rozz), Weroniką Rosati.

Zobacz także:

Katarzyna Gwizdała - Weronika Rosati - Tomasz Karolak

piotr adamczyk

Więcej o:

piotr adamczyk