Skandal z udziałem Grzegorza Brauna. Stuhr, Gąsowski, Piróg i Olejnik komentują. Nie przebierali w słowach

Skandaliczne zachowanie Grzegorza Brauna w Sejmie zostało skomentowane przez polskie gwiazdy. Głos postanowili zabrać Maciej Stuhr, Piotr Gąsowski, Monika Olejnik i Michał Piróg. Padły ostre słowa - nie mogło być inaczej.

12 grudnia w Sejmie odbyła się uroczystość związana z obchodami żydowskiego święta Chanuka.  Zgodnie z tradycją zapalono chanukiję, jednak chwilę później na korytarzu rozniósł się proszek gaśniczy. Jak się okazało, to poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, chwycił za gaśnicę i postanowił zgasić wszystkie świeczki. Posła próbowała powstrzymać lekarka Magdalena Gudzińska-Adamczyk, która uczestniczyła w uroczystości. Polityk prysnął jej gaśnicą w twarz. Skandaliczna sytuacja została skomentowana przez popularne osoby. 

Zobacz wideo Lipińska o nowej wizji dla Polski. Czego oczekuje od Tuska?

Skandal w Sejmie. Maciej Stuhr, Piotr Gąsowski i Michał Piróg komentują zachowanie Grzegorza Brauna

Antysemicka akcja Grzegorza Brauna odbiła się szerokim echem. Maciej Stuhr zdobył się na bardzo krótki komentarz. Na profilu na Instagramie opublikował fotografię z napisem "Przestańcie robić z głupich ludzi sławnych". Skandal spotkał się także z odzewem Piotra Gąsowskiego. "Nie ma zgody na to, co zrobił ten antysemita! Mam nadzieję, że może chociaż ten incydent spowoduje, iż zaczniemy się jednoczyć w obronie przed złem! Może w tym podzielonym Sejmie coś się zmieni!? A może to jest jakiś znak?" - napisał na Instagramie. Prezenter postanowił przeprosić wszystkich Żydów za zachowanie Brauna. O bardzo krótki, ale dosadny komentarz pokusił się również Michał Piróg. Tancerz opublikował zdjęcie Grzegorza Brauna z podpisem "dzban". 

Monika Olejnik o Grzegorzu Braunie

Monika Olejnik specjalizuje się w rozmowach z politykami. Ostatnio pisaliśmy o jej przytyku w stronę Dominiki Chorosińskiej. Dziennikarka także postanowiła skomentować skandaliczne zdarzenie. "Poseł Braun, używając gaśnicy, brutalnie zgasił świece chanukowe i uniemożliwił prowadzenie obrad w Sejmie. Zaatakował kobietę próbującą reagować na jego agresję. Skrzywdził dzieci! To wyglądało jak próba destabilizacji Polski w ważnym czasie dla odpowiedzialnego kształtowania demokracji! To antysemicki akt wandalizmu! Zdjęcie ze szminką jest symbolem protestu przeciwko przemocy! Nie ma zgody na nienawiść! Nie ma zgody na agresję! Nie ma zgody na przemoc! Pokażmy światu, że ludzi dobrej woli w Polsce jest więcej! Kardynał Grzegorz Ryś, oświadczył, że jest mu wstyd za to co zrobił poseł Grzegorz Braun i przeprasza całą społeczność Żydów w Polsce" - napisała Olejnik. ZOBACZ TEŻ: Monika Olejnik wygrała proces z TVP. Teraz apeluje do Holeckiej. Żąda przeprosin

Monika OlejnikMonika Olejnik Fot. @monikaolejnik_official / Instagram

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.