To Kate Middleton rzucała rasistowskie komentarze? Podejrzenia padły też na inną ważną osobę

Mówi się o tym, że brytyjską rodzinę królewską "zjednoczyło oburzenie". Król Karol III i księżna Kate zostali wciągnięci w aferę z udziałem Meghan Markle, księcia Harry'ego i ich syna, księcia Archiego.

Zgodnie z doniesieniami "The Mirror" brytyjska rodzina królewska jest "zjednoczona w oburzeniu" i "zjednoczona w całkowitym potępieniu" zarzutów o rasizm po tym, jak król Karol III i księżna Walii zostali wciągnięci do sporu w związku z rzekomymi komentarzami na temat syna Harry'ego i Meghan, Archiego. W dalszej części artykułu pojawiła się informacja, że imiona dwóch członków rodziny królewskiej znalazły się w holenderskiej wersji nowej książki autorstwa autora Omida Scobiego, zatytułowanej "Endgame". Holenderska tłumaczka, która pracowała nad utworem, stwierdziła, że w przesłanym jej rękopisie imiona króla i księżnej Walii były "czarno-białe". Sytuacja ta wywołała niemały skandal.

Zobacz wideo Księżna Kate nosi jedną kreację więcej niż raz

Rasizm w brytyjskiej rodzinie królewskiej? Nieznane fakty ujrzały światło dzienne

Scobie pojawił się we wtorek w programie ITV "This Morning", aby potwierdzić, że u wydawców odpowiedzialnych za tłumaczenie jego książki na język niderlandzki wszczęto dochodzenie. Zaprzeczył umieszczaniu w swoim rękopisie tożsamości dwóch członków rodziny królewskiej. Opowiadając o frustracji wywołanej skandalem, Scobie obwinił wydawcę w Holandii, mówiąc: "Nigdy nie przedstawiłem książki, która zawierałaby te nazwiska". Holenderska tłumaczka, która pracowała nad książką, upiera się, że w przesłanym jej rękopisie znajdowały się tytuły króla i księżnej Walii. Saskia Peeters twierdzi, że nie dodała nazwisk do holenderskiej wersji książki.

księżna Kateksiężna Kate ,Fot. Renata Dbrowska / Agencja Wyborcza.pl

Skandal w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Wszystko z powodu książki

Pałac Buckingham oświadczył, że rozważa wszystkie opcje po tym, jak "The Mirror" ujawnił, że rodzina królewska korzystała z pilnej porady prawnej w związku z zarzutami. Prezenter telewizyjny Piers Morgan wykorzystał monolog otwierający swój program "Piers Morgan Uncensored" w Talk TV, aby odnieść się do sprawy. "Nie sądzę, aby ktokolwiek z rodziny królewskiej kiedykolwiek poczynił jakiekolwiek rasistowskie komentarze". W klipie, opublikowanym na oficjalnym profilu programu w serwisie X (dawniej Twitter) i od czasu emisji obejrzanym ponad 7,7 miliona razy, powiedział: "Dopóki nie pojawią się faktyczne dowody na to, że takie komentarze zostały poczynione, nigdy w to nie uwierzę".

Król Karol III wzbogaca się na zmarłych Brytyjczykach? Na jego konto trafiają miliony dolarówKról Karol III wzbogaca się na zmarłych Brytyjczykach? Na jego konto trafiają miliony dolarów fot. Agencja Gazeta/AP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.