Miszczak wspomina Piotra Woźniaka-Staraka. "Mam jeszcze w stosunku do niego jedną ogromną wdzięczność"

Edward Miszczak w rozmowie z "Faktem" wspomina znajomość z Piotrem Woźniakiem-Starakiem. Okazuje się, że dyrektor programowy Polsatu zawdzięcza producentowi coś naprawdę wyjątkowego.

Edward Miszczak poznał Staraka podczas kręcenia głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu "Bogowie". Później mężczyźni wielokrotnie spotykali się na każdym Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera w Krakowie. Oprócz wartościowej przyjaźni, Miszczak zawdzięcza Starakowi poznanie z pewną wyjątkową osobą. Całą sytuację wspominał w rozmowie z "Faktem". Więcej zdjęć Edwarda Miszczaka i Piotra Woźniaka-Staraka znajdziesz w galerii na górze strony. 

Zobacz wideo Agnieszka Woźniak-Starak nie zamyka drzwi przed Edwardem Miszczakiem i przyznaje: Nie mieliśmy okazji się pożegnać

Piotr Woźniak-Starak przedstawił Edwardowi Miszczakowi wyjątkową kobietę 

Przy okazji czwartej rocznicy śmierci producenta, Edward Miszczak opowiedział o jego wpływie na polskie kino. "To był niesamowity facet. Nie spotkałem drugiego takiego polskiego producenta z takimi ambicjami, z takimi możliwościami, z takim oddaniem dla aktorów, reżyserów. Piotr był wielkim producentem, mimo że zrobił tylko trzy duże filmy" - powiedział w wywiadzie. Miszczak wyznał także, że to właśnie Piotr-Woźniak Starak poznał go z obecną partnerką. "To właśnie Piotr poznał mnie z moją żoną. I tak naprawdę jakieś dwa miesiące po tym spotkaniu byliśmy już bliżej ze sobą, a późnej był nasz ślub" - wyznał dyrektor programowy. 

To już czwarta rocznica śmierci Piotra Woźniaka-Staraka 

Producent filmowy zginął z nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku koło Fuledy na jeziorze Kisajno w województwie warmińsko-mazurskim. Przyczyną zgonu, według ustaleń biegłych, były konsekwencje uszkodzenia mózgu, przypuszczalnie spowodowane przez uderzenie łopat śruby motorówki. Producent spoczywa na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. ZOBACZ TEŻ: Krzysztof Stanowski reaguje na zarzuty Edwarda Miszczaka o "kopanie Janoszek". "Wielka skucha jego telewizji"

Piotr Woźniak-Starak i Edward MiszczakPiotr Woźniak-Starak i Edward Miszczak Fot. Marek Kudelski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.