Piotr Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak to zamożny biznesmen, działający w show biznesie od kilku lat jako producent filmowy, jednak do sierpnia 2016 roku nie zbyt popularny. Właśnie w tym czasie ożenił się ze starszą od siebie Agnieszką Szulim, co wywołało prawdziwą medialną burzę.


Imię i nazwisko: Piotr Woźniak-Starak
Rok urodzenia: 1981
Data śmierci: 18.08.2019
Rodzice: Anna i Jerzy Starak
Żona: Agnieszka Woźniak -Starak (z domu Szulim)
Zawód: reżyser, biznesmen

Piotr Woźniak- Starak - biografia

Piotr Woźniak-Starak to syn jednego z najbogatszych Polaków, notowanego przez tygodnik Wprost oraz dwutygodnik Forbes, Jerzego Staraka. Do majątku rodziny należy m.in firma Nutricia i Colgate-Palmolive oraz Polpharma i warszawska Polfa. Piotr Woźniak-Starak nie poszedł jednak w ślady ojca i został producentem filmowym. W młodości wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie założył firmę odzieżową Kings&Queens oraz inną, producencką - Watchout Production.
Piotr Woźniak-Starak na początku asystował Andrzejowi Wajdzie podczas produkcji filmu "Katyń", następnie brał udział w tworzeniu serialu kryminalnego "Oficerowie". Pierwszy, samodzielny sukces odniósł po wyprodukowaniu filmu "Big Love", a kolejny po produkcji "Bogowie", która zyskała bardzo dużo nagród. Pomimo ogromnych sukcesów Piotr Woźniak Starak nie był rozpoznawalny w mediach. Na jego temat zaczęto spekulować dopiero wtedy, gdy zaczął publicznie pojawiać się z Alicją Bachledą - Curuś, z którą tworzył związek. Był również producentem filmu "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", który również odniósł sukces na terenie Polski.

Piotr Woźniak-Starak i związek z Agnieszką Szulim

Prawdopodobnie zapoznanie się Piotra Woźniaka-Staraka z Agnieszką Szulim nastąpiło wskutek tego, że kobieta była bliską znajomą kolejnej partnerki biznesmena - Natalii Klimas. Według licznych informacji, po nawiązaniu znajomości pomiędzy parą, kobiety nadal utrzymywały bliską relację. Para publicznie zaczęła pokazywać się w 2014 roku, a w sierpniu 2016 roku, w Walencji się pobrała. Związek wzbudza liczne spekulacje. Media zarzucały Agnieszce Szulim, że wychodzi za mąż dla majątku biznesmena. Para jednak ucięła te informacje, podpisując przed zawarciem małżeństwa, intercyzę.

Piotr Woźniak-Starak - wypadek i śmierć

18 sierpnia 2019 roku do mediów trafiła informacja o zaginięciu 39-letniego mężczyzny na jeziorze Kisajno, nieopodal Giżycka. Szybko potwierdzono, że jest to Piotr Woźniak-Starak, który w nocy z soboty na niedzielę pływał motorówką w towarzystwie 27-letniej kobiety po jeziorze. W czasie wykonywania manewru skrętu oboje wpadli do wody. Kobieta przeżyła wypadek bez obrażeń, jednak Piotr Woźniak-Starak - po 4-dniowych poszukiwaniach - został odnaleziony martwy. Jego śmierć potwierdzono dopiero 22.08.2019.

Zobacz także:

Agnieszka Woźniak-Starak - Natalia Klimas

piotr woźniak-starak

Więcej o:

piotr woźniak-starak

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.