Rafał Sonik dał niezły popis na balu u Omeny Mensah i Rafała Brzoski. W ślad za nim poszli inni [PLOTEK EXCLUSIVE]

Kilka dni temu odbył się doroczny bal charytatywny Omeny Mensah i Rafała Brzoski. Filantrop w rozmowie z Plotkiem zdradził, jaki był najbardziej wzruszający moment wydarzenia.

3 czerwca odbyła się kolejna odsłona charytatywnego balu Omeny Mensah, który zorganizowała wraz z ukochanym Rafałem Brzoską. Gwiazda od lat organizuje tematyczne imprezy na rzecz swojej fundacji, która zajmuje się wsparciem szeroko rozumianej edukacji dzieci w Afryce, a także pomaga najbardziej potrzebującym nieletnim w Polsce, np. podopiecznym z domów dziecka czy z rodzin zastępczych. Tematem przewodnim w tym roku był styl barokowy. Wydarzenie spotkało się z krytyką internautów, o czym przeczytacie TUTAJ. Tego wieczora na miejscu zgromadziła się śmietanka show-biznesu oraz grono najbogatszych ludzi w Polsce. Wśród zaproszonych gości były m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Małgorzata Foremniak, Magda Pieczonka, Sandra Kubicka, Anna Kalczyńska i Maja Bohosiewicz, a także wielu filantropów.

Zobacz wideo Najbardziej wzruszający moment na balu? Rafał Sonik powiedział, że dołoży 100 tys. zł, później dołączyli inni

Rafał Brzoska zdradza najbardziej wzruszający gest podczas balu. Rafał Sonik ma gest

Rafał Sonik to polski przedsiębiorca, kierowca w rajdach terenowych w kategorii quadów, zwycięzca rajdu Dakar, dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM i pięciokrotny mistrz Polski w rajdach enduro, a także filantrop. Chętnie wspomaga akcje charytatywne i wydaje pieniądze w dobrym celu. Podczas balu Mensah i Brzoski wstał i zaoferował 100 tys. na budowę placu zabaw i wyposażenie sportowe dla szkoły w Afryce. Do niego dołączyli inni. Prowadzący nie kryli wzruszenia. Zebrano trzy i pół miliona złotych. O tej wspaniałej chwili w rozmowie z Plotkiem opowiedział Rafał Brzoska.

Rafał Sonik wyszedł na scenę i powiedział, że podaruje od siebie 100 tys. złotych na plac zabaw i wyposażenie sportowe dla szkoły dzieci ulicy w Ghanie. Dołączyły do niego dwie kolejne osoby, które mówiły, że one też dokładają po 100 tys. złotych na cele pozostałych fundacji i nagle Rafał [Sonik] wziął mikrofon i powiedział: "Jeżeli ktoś chciałby wejść na scenę i też dołożyć cegiełkę 100 tys. złotych, czyli bardzo dużą kwotę, zapraszam". 35 osób spontanicznie, jedna po drugiej, zaczęły wstawać od stolików i dołączać do tej grupy. Taką kropką nad i było zebranie trzech i pół miliona złotych, które trafią do potrzebujących. [...] To było bardzo wzruszające. Prowadzący mieli łzy w oczach, widząc, jak ci ludzie spontanicznie wstają, biorą małżonkę i idą na środek sceny.

Rafał Brzoska prosi o nieocenianie

Bal charytatywny zorganizowany przez parę spotkał się z wieloma negatywnymi komentarzami. W tym roku organizatorzy przygotowali barokową imprezę, na której panował iście królewski przepych. Były konie, karoce, przebrana służba, a nawet złoto i drogie kamienie. Sama Omenaa na tę okazję wybrała dwie stylizacje, w których prezentowała się jak prawdziwa królowa. Niektórym jednak nie spodobało się takie wydawanie pieniędzy na dekoracje, co razi w zestawieniu z fatalną sytuacją ekonomiczną w kraju, a także wojną w Ukrainie. Może też to wydawać się dziwne w zestawieniu z celem zbiórki, a mianowicie biedą w Ghanie. W rozmowie z Plotkiem partner Mensah poprosił o nieocenianie. "Wirus pandemii pomagania. Chcemy, żeby on się szerzył. Naprawdę nie oceniajcie nas źle za to, co robimy". Pełną rozmowę obejrzycie u góry strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.