Omenaa Mensah

Omenaa Mensah

Omenaa Mensah jest prezenterką telewizyjną i modelką. Pracuje w stacjach TVN, TVN Meteo Active, TVN24, TVN Style oraz Domo+. Założyła fundację Omenaa Foundation. Jest właścicielką firmy Ammadora, projektującej ekskluzywne meble na zamówienie.

Data urodzenia: 26.07.1979 r.
Miejsce urodzenia: Jelenia Góra
Wzrost: 1,75 m.
Facebook: Facebook.com/OmenaaMensah
Instagram: Instagram.com/omenaamensah
Związki: Jakub Pawłowski (2006-2014; rozwód)
Dzieci: córka Vanessa (2002 r.)

Omenaa Mensah: życiorys i kariera

Omenaa Mensah tak naprawdę nazywa się Amma Omenaa Yaa Ware Mensah. Urodziła się w Jeleniej Górze, a wychowała w Swarzędzu. Studiowała w Poznaniu na Akademii Ekonomicznej. Jest doktorantką Szkoły Głównej Handlowej (profil ekonomiczno-społeczny). Ojciec pochodzi z Ghany, matki z Polski. Jej rodzice rozstali się gdy miała 16 lat.

Na początku kariery pracowała jako modelka. Na swoim koncie ma sesje zdjęciowe m.in. do "Playboya" czy "CKM". Pracę w mediach rozpoczęła w 2005 r. w programie o tematyce erotycznej "Red light" w TVN7. Następnie została pogodynką. Zaczęła prowadzić prognozę pogody w TVN (po "Faktach" i "Sporcie" czy w "Dzień dobry TVN"). Z czasem otrzymywała coraz więcej propozycji zawodowych. Prowadziła oraz współtworzyła programy o różnorodnej tematyce: programy podróżnicze ("Podróże Meteo", "Tyrol Południowy"), sportowe ("Pogoda na rower", "Pogoda na statku", "Szkółka narciarska", "Pogoda na narty"), kulinarne ("Kuchnia czynna całą dobę" - razem z córką Vanessą) czy o tematyce lifestylowej ("Projekt Plaża", autorski program "Zawodowcy", "Studio active"). W 2014 r. zastąpiła Dorotę Szelągowską w charakterze prowadzącej program "Domy gwiazd" w stacji Domo+. W 2007 r. wzięła udział w 5. edycji "Tańca z Gwiazdami". Jej partnerem tanecznym był Rafał Maserak, zajęli 6. miejsce. Mensah napisała kilka książek: z przepisami kulinarnymi dla dzieci "Zapiekanka, układanka, ciasteczko z bajeczką", poradnik o autoprezentacji "Twoje 3i. Intuicja, Indywidualność, Inteligencja czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie" oraz książkę o tolerancji "Gorzka czekolada". Pogodynka ma doświadczenie także w biznesie. Prowadziła firmę Omi Hair wykonującą egzotyczne fryzury, warkoczyki i dredy. Od 2011 r. założyła firmę Ammadora zajmującej się projektowaniem ekskluzywnych mebli. Została także nagrodzona tytułem "Ambasadorki Przedsiębiorczości" podczas Gali "Przedsiębiorczość i innowacje 2014". Mensah udziela się także charytatywnie. Od 2014 r. prowadzi fundację "Omenna Fundation" promującą tolerancję w Polsce i wspierającą potrzebujących w Ghanie. Mensah wystąpiła w kilku kampaniach reklamowych. Reklamowała m.in. bieliznę, a w 2016 r. została ambasadorką marki Dove.

Omenaa Mensah: życie prywatne

Omenaa Mensah w 2002 r. urodziła córkę Vanessę. W 2006 r. wyszła za mąż za Jakuba Pawłowskiego, z którym wychowywała córkę z poprzedniego związku. Rozwiedli się po ośmiu latach, w 2014 r.

Zobacz także:

Domy gwiazd - Justyna Steczkowska - Magdalena Ogórek - Kuba Wojewódzki

omenaa mensah

Więcej o:

omenaa mensah

Copyright © Agora SA