Zenek Martyniuk nie będzie narzekać na emeryturę. Takie składki płaci

Wygląda na to, że Zenon Martyniuk może liczyć na ponad dwa razy wyższą emeryturę niż przeciętny Polak. Znamy kwotę składek piosenkarza.

W ostatnim czasie wielu osób związanych z branżą rozrywkową zaczęło narzekać na niskie emerytury. Na niskie świadczenia skarży się większość seniorów - od uczestników "Sanatorium miłości"po Marylę Rodowicz. Emeryci za lata pracy dostają nierzadko tyle, że ledwo im wystarcza na zakup kostki masła. Marek Piekarczyk będzie mieć problem, żeby kupić smarowidło w promocji. Niewielkie składki odprowadzane w trakcie aktywności zawodowej sprawiają, że po zejściu ze sceny artyści nie mają za co opłacić mieszkania. Okazuje się, że jednym z nielicznych wyjątków jest Zenon Martyniuk

Zobacz wideo Danuta Martyniuk o darmowych podpaskach i tamponach w szkole. „Kiedyś to było na receptę"

Zenek Martyniuk nie będzie narzekać na emeryturę. Znamy jego składki

"Co miesiąc opłacam składkę w wysokości czterech tys. zł, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas" - powiedział Wirtualnej Polsce Martyniuk. Przy czterotysięcznej składce "król disco polo" nie musi obawiać się o komfort swojego życia na starość. Piosenkarz niewątpliwie ma smykałkę do finansów, w czym z pewnością pomaga mu jego wykształcenie.

Na jaką emeryturę będzie mógł liczyć Martyniuk?

Jak obliczył "Super Express", z regularnie wpłacaną kwotą składek o takiej wysokości, Martyniuk będzie mógł liczyć nawet na pięć tysięcy złotych miesięcznie. Przypomnijmy, że najczęściej wypłacaną emeryturą w Polsce jest prawie 1900 złotych brutto na miesiąc. Jednak do rekordzistów "królowi" jeszcze trochę brakuje - według danych za zeszły rok najwyższą emeryturę w Polsce - ponad 20 tysięcy złotych brutto miesięcznie - może liczyć zaledwie czterech Polaków.

Wiele gwiazd narzeka na niskie emerytury

Nie wszystkie gwiazdy mogą liczyć na tak wysokie świadczenia, jak Zenek Martyniuk. Kwota emerytury Marka Piekarczyka wynosi dokładnie siedem złotych i siedemdziesiąt siedem groszy. Katarzyna Skrzynecka przyznała ostatnio, że jej miesięczna emerytura ma wynieść mniej niż 35 złotych. Serialowa seniorka rodu Mostowiaków z "M jak miłość", Teresa Lipowska, otrzymuje 2200 zł, ale jest cały czas aktywna zawodowo i przyznaje, że wyżycie z samej emerytury byłoby bardzo ciężkie. Maryla Rodowicz dostaje natomiast 1600 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.