Wykształcenie Zenka Martyniuka może zdziwić. Albo i nie. Nie ma nic wspólnego z muzyką

Zenek Martyniuk znany jest Polakom jako muzyk disco polo. Jak się jednak okazuje, jego wykształcenie nie ma nic wspólnego z wykonywanym zawodem. No, może prawie.

Zenka Martyniuka nie trzeba nikomu przedstawiać. "Król disco polo" cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju, zapraszany jest na wiele masowych imprez, a jego przeboje można usłyszeć na większości polskich wesel. Choć Martyniuk pała się muzyką już od lat młodości, po maturze jego droga dalszego kształcenia ewidentnie została nakierowana przez racjonalizm i zdrowy rozsądek. Jakie wykształcenie ma Zenek Martyniuk

Zobacz wideo Ranking - 5 hitów disco polo

Wykształcenie Zenka Martyniuka może zdziwić

Martyniuk po ukończeniu Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku złożył papiery do Studium Ekonomicznego w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Bielsku Podlaskim. "Król disco polo" chciał zostać... ekonomistą. Gdyby jego kariera potoczyła się inaczej, dziś mógłby pracować jako księgowy. Zainteresowanie ekonomią w młodości dziś może przekładać się na jego smykałkę do biznesu.

Warto też nadmienić, że choć Martyniuk już w rodzinnym domu chłonął muzyczną tradycję, jego licealne zainteresowania odbiegały od tej pasji. Jako nastolatek Zenek Martyniuk poświęcał wolny czas na treningi piłki nożnej, jak i uczęszczał do harcerstwa. 

Wykształcenie gwiazd potrafi zaskoczyć

Martyniuk to nie jedyna gwiazda, której wykształcenie może zdziwić. Innym przykładem może być Maciej Kurzajewski, którego kojarzymy z roli dziennikarza i prezentera. Jak się jednak okazuje, jego wykształcenie nie ma nic wspólnego z tymi zawodami. Zaskakujący dla niektórych może być również dyplom Anny Starmach, którą kojarzymy z roli ekspertki od kulinariów. 

Jesteście zdziwieni?  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.