Wykształcenie Macieja Kurzajewskiego. Nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem

Widzowie znają Macieja Kurzajewskiego z roli dziennikarza i prezentera. Jak się jednak okazuje, jego wykształcenie nie ma nic wspólnego z tymi zawodami.

Nazwisko Macieja Kurzajewskiego - jak i Katarzyny Cichopek - nie schodzi z nagłówków portali o tematyce  rozrywkowej. Po miesiącach spekulacji i licznych plotek, para w dniu 40. urodzin gwiazdy "M jak miłość" ujawniła, że jest razem. Na tym jednak nie poprzestała. Dzień później zakochani połączyli się ze studiem "Pytania na śniadanie" z Izraela, dokąd wyjechali na wspólne wakacje. Opowiedzieli nieco o podróży i ich relacji, a przed kamerami nie szczędzili sobie czułych gestów. Związek Kurzajewskiego i Cichopek budzi zainteresowanie mediów, które donoszą o mało znanych faktach z życiorysu gwiazd. Tym razem "na tapetę" powrócił wątek wykształcenia prezentera TVP.

Zobacz wideo Katarzyna Cichopek o podsłuchach swoich i Macieja Kurzajewskiego

Wykształcenie Macieja Kurzajewskiego zaskakuje

Mimo że Maciej Kurzajewski znany jest jako dziennikarz i prezenter, w rzeczywistości posiada wykształcenie, które nie ma nic wspólnego z wykonywanym zawodem. Kurzajewski po ukończeniu III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, zdecydował się studiować prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Choć ukończył kierunek, już na pierwszym roku studiów czuł, że jego powołaniem będzie dziennikarstwo. Jako student pierwszego roku wziął udział w konkursie na dziennikarzy i prezenterów redakcji sportowej TVP, który wygrał. Sport do dziś pozostaje wielką pasją Macieja Kurzajewskiego. Obecnie w CV prezentera znajdziemy m.in. pracę dla TVP1, TVP2, TVP Sport, TVP Kobieta, a nawet - TVP Historia. 

Myślicie, że wykształcenie prawnicze Maciej Kurzajewskiego przydaje mu się na co dzień?  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.