Brytyjska stylistka brutalnie o Agacie Dudzie na koronacji króla. "Klimat ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Natalie Courtois, brytyjska stylistka i właścicielka sklepów vintage z produktami premium specjalnie dla portalu Plotek skomentowała strój Agaty Dudy z koronacji króla Karola III. Kobieta nie zostawiła suchej nitki na pierwszej damie. Zarzuciła jej zbytnią zachowawczość i brak odwagi.

Koronacja króla Karola III to nie tylko wydarzenie społeczne, ale także ogromna gratka dla wszystkich miłośników mody. W Londynie pojawiła się plejada znanych nazwisk i przedstawicieli głów najważniejszych państw. Portalowi Plotek udało się porozmawiać z uznaną brytyjską stylistką - Natalie Courtois. Kobieta oceniła stylizację Agaty Dudy. Polska pierwsza dama nie wypadła w jej oczach najlepiej.

Zobacz wideo Andrzej Duda uczcił urodziny swojej żony

Natalie Courtois skomentowała stylizację Agaty Dudy na koronacji króla Karola III

Przygotowana z ogromnym rozmachem koronacja króla Karola III dobiegła końca. Uroczystość zebrała rzeszę fanów brytyjskiej monarchii i przebiegła bez zakłóceń. Poza oficjalnymi wydarzeniami uwagę fotoreporterów i widzów skupiały na sobie stroje zebranych gości. Na brytyjskim dworze dostrzeżono także Andrzeja Dudę z małżonką. O ile prezydent Polski wyglądał poprawnie i stosownie do okazji, to strój pierwszej damy spotkał się z krytyką. Brakło w nim "odwagi".

Andrzej i Agata DudowieAndrzej i Agata Dudowie EastNews

Agata Duda spotkała się z krytyką. Jej stylizacja na koronacji króla Karola III nie należała do udanych

W rozmowie z portalem Plotek stylizację Agaty Dudy skomentowała Natalie Courtois - brytyjska stylistka i ekspertka ze świata mody. Z jej butików wypożyczano stroje m.in. do kultowego serialu "The Crown". Kobieta ma na swoim koncie dziesiątki medialnych projektów i publicznych występów. Na polskiej pierwszej damie nie zostawiła jednak suchej nitki.

Niestety stylizacji Agaty Dudy nie można nazwać udaną. Choć jest to klasyczny i ponadczasowy look to wydaje mi się, że polska pierwsza dama zagrała zbyt bezpiecznie i mogła sięgnąć po odważniejszą kolorystykę. Jasne odcienie nadają klimatu ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kapelusz i buty są dla mnie nie do przyjęcia. Przepraszam Agata, obawiam się, że mogę dać maksymalnie 5/10 - powiedziała Natalie Courtois w rozmowie z Marcinem Wolniakiem dla portalu Plotek.

Jerzy Kryszak, Agata Duda Kryszak opowiada żart o Agacie Dudzie. Trafiony w punkt?

Agata Duda niepotrzebnie miała postawić na monochromatyczną stylizację. O ile jasną sukienkę i płaszcz dałoby się ograć mocniejszymi dodatkami, to w zestawieniu z nijakimi odcieniami nude prezentowały się rzeczywiście jak na ślub w urzędzie. Zdecydowanie lepszą opcją byłyby na przykład butelkowozielone szpilki i nieoczywista, odważna torebka. Fascynator na głowie dobił całość i spowodował, że było po prostu zbyt mdło i nijako.

Więcej o: