Sołtysik w "Dzień dobry TVN" zasiadł na tronie niczym król Karol III. "Żenadometr wybuchł"

Z okazji koronacji króla Karola III w najnowszym wydaniu "Dzień Dobry TVN" prowadzący przygotowali dla widzów nie lada niespodziankę. Nie wszystkim internautom przypadła ona do gustu. W komentarzach posypały się uszczypliwości.

Na ten moment mieszkańcy Wielkiej Brytanii wyczekiwali od kilku miesięcy. 6 maja oczy całego świata zwrócone były w stronę koronacji króla Karola III. Na uroczystości nie zabrakło wielu zagranicznych gości. Pojawił się m.in. prezydent Andrzej Duda w towarzystwie małżonki, która zachwyciła kreacją. Dodatkowo po wielkich dywagacjach na wydarzenie przybył książę Harry, który ostatnimi czasy ma na pieńku z pozostałymi członkami rodziny królewskiej. Został jednak pominięty w kluczowych momentach koronacji. Siedział z daleka od księżnej Kate i księcia Williama, a kamerzyści dostali wytyczne, aby go nie pokazywać. Z okazji koronacji w programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN" nie mogło zabraknąć brytyjskich akcentów. Fanom nie wszystko przypadło do gustu.

Zobacz wideo Obrazki z Londynu przed koronacją: Karol z Lego na Oxford Street, ozdoby w centrum Londynu, Soho gotowe na koronację

Andrzej Sołtysik z okazji koronacji króla Karola III zasiadł na tronie. Internauci nazwali go "nadwornym błaznem"

Sobotnie wydanie programu "Dzień Dobry TVN" prowadzili Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska. Z okazji koronacji króla Karola III w studiu nagraniowym zostały przyszykowane specjalne gadżety, m.in. trony, na których rozsiedli się prowadzący. W jednej ręce dziennikarz trzymał berło, a tuż obok niego znajdował się stolik, na którym stała okazała korona.

Tłum protestujących przeciwko monarchii wyszedł na ulice podczas koronacji króla Karola III Policja zatrzymała przeciwników króla Karola III. Mieli przestrzegać dwóch zasad

Urywki nagrań z odcinka "Dzień Dobry TVN" zostały opublikowane w mediach społecznościowych. "Sobotę zaczynamy po królewsku" - napisano na profilu. Fani nie dowierzali, gdy zobaczyli Andrzeja Sołtysika siedzącego na fotelu, który miał przypominać tron.

 

Internauci aż przecierali oczy ze zdziwienia. Pod opublikowanym postem pojawiły się liczne komentarze. Niestety, nie wszystkie były przychylne. "Z całym szacunkiem do pana Andrzeja, ale na tym tronie wygląda, jak nadworny błazen tylko jeszcze brakuje czapeczki z czterema rogami i dzwoneczkami. Ten uśmiech chochlika i zadarty nosek" - napisała jedna z internautek. "Żenadometr wybuchł" - dodała inna.

Księżniczka Anna, królowa małżonka Camilla Księżniczka Anna miała pogadankę z Camillą. Chodzi o jej nowy tytuł

Król Karol III wyszedł z rodziną do tłumu. Nie było księcia Harry'ego

Tuż po koronacji król Karol III po raz pierwszy wyszedł na słynny taras w pałacu Buckingham, by pokazać się tłumowi zgromadzonych poddanych. W tak ważnym momencie towarzyszyli mu najbliżsi członkowie rodziny królewskiej. U jego boku obecna była królowa Camilla, książę William, księżna Kate, a także trójka ich dzieci: George, Charlotte i Louis. Zabrakło jednak księcia Harry'ego, który brał udział w nabożeństwie w opactwie westminsterskim, ale jako że opuścił rodzinę królewską, nie pełnił w niej żadnej funkcji. Ponadto na uroczystości nie zabawił długo. Zaraz po koronacji ojca przyłapano go, gdy wsiadał do samochodu. Książę Harry śpieszył się do rodziny. W tym samym dniu jego syn obchodzi czwarte urodziny. Zobacz też: Podczas koronacji nawiązano do Meghan i jej ślubu z Harrym. To też odpowiedź rodziny na oskarżenia?

Więcej o: