Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska to polska dziennikarka. Od lat związana jest z telewizją. W przeszłości współpracowała z TVP 1 oraz TVP 2. Obecnie jest jedną z prowadzących poranny program "Dzień dobry TVN".

Imię i nazwisko: Anna Kalczyńska
Data urodzenia: 23 kwietnia 1976r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: dziennikarka
Mąż: Maciej Maciejowski
Dzieci: syn Ksawery, córka Janina
Instagram: @annakalczynskam
Facebook: facebook.com/anna.k.maciejowska

Anna Kalczyńska - kariera zawodowa

Anna Kalczyńska przyszła na świat w kwietniu 1976 roku, w Warszawie. Jej rodzicami jest para aktorów - Halina Rowiecka oraz Krzysztof Kalczyński. Kalczyńska ukończyła Wydział Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Studia podyplomowe ukończyła na Kolegium Europejskim w Warszawie. Po studiach odbyła staż w Komisji Europejskiej w Brukseli, gdzie pracowała w dziale prasy i komunikacji.
Anna Kalczyńska współtworzyła program telewizyjny Telewizji Polskiej "Pegaz", który poświęcony był kulturze i sztuce. Od 2002 roku rozpoczęła pracę w TVN24. Początkowo zajmowała się współtworzeniem programu "Studio Europa", a po kilku miesiącach została również jego prezenterką. W tym okresie prowadziła również serwisy informacyjne w TVN24.
Od 2007 roku dziennikarka pracowała przy programie "Polska i świat", z którym związana była przez kolejne trzy lata. Była także współprowadzącą program "Tu Europa".
Od września 2014 Anna Kalczyńska jest jedną z prezenterek porannego programu Dzień Dobry TVN. Początkowo współprowadziła go z Robertem Kantereitem. Od września 2015 roku jej partnerem był Jarosław Kuźniar, natomiast we wrześniu 2016 roku zastąpił go Andrzej Sołtysik.

Anna Kalczyńska - życie prywatne

Anna Kalczyńska w 2007 roku wyszła za mąż za Macieja Maciejowskiego. Zasiada on w zarządzie stacji TVN. Mają troje dzieci: syna Jana oraz dwie córki: Hannę i Krystynę.

anna kalczyńska

Więcej o:

anna kalczyńska

Wypowiedzi na forum o:

anna kalczyńska

  • Anna Kalczyńska

    Wy tak o tej Anicie Werner, a ja uważam, że Anna Kalczyńska jest sto razy piękniejsza. Ma wygląd takiej "zimnej suczki".

  • Re: Anna Kalczyńska

    Mówcie co chcecie, ja wiem swoje - Pani Anna Kalczyńska jest jedną z najmilszych i najbardziej uczynnych, a przy tym jedną z najskromniejszych osób, jakie w życiu spotkałem. ________________ - wszystko to, co chcesz wiedzieć o tvn - porozmawiaj o tvn ________________ wiadomości bywają dobre lub

  • Re: Anna Kalczyńska

    > Widzę, że ktoś doskonale zna jej personalia. > Cóż... Personalia, tłuku jeden, ty też znasz doskonale. Anna Kalczyńska. Czy nie tak brzmi tytuł tego wątku? > Może to ona sama dopisuje wątki albo robi to jej najbliższa rodzina. Może > brat??? Aha. Okazuje się, że znasz jej rodzinę. Wiesz, ze ma