Andrzej Sołtysik

Andrzej Sołtysik

Andrzej Sołtysik jest polskim dziennikarzem, prezenterem oraz filmoznawcą. Współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi, w tym Polsatem, TVP Kraków oraz TVN. Jest znany między innymi z prowadzenia programu „Dzień dobry TVN”. Prywatnie związany z Patrycją Czop, z którą ma syna.

Imię i nazwisko: Andrzej Sołtysik
Data urodzenia: 6 października 1966
Miejsce urodzenia: Sułoszowa
Zawód: dziennikarz, prezenter, filmoznawca
Facebook: facebook.com/Andrzej-Sołtysik

Andrzej Sołtysik – życiorys

Andrzej Sołtysik ukończył studia na kierunku filmoznawstwo. Od 1990 roku pracował w dziale informacji rozgłośni radiowej RMF FM. Oprócz programów informacyjnych prowadził program „Świat filmu według Andrzeja Sołtysika”, który był jego pierwszym programem o tematyce filmowej. W późniejszym czasie współpracował z telewizją lokalną TVP Kraków, dla której tworzył magazyn o tematyce związanej z filmem zatytułowany „Tylko dla orłów”. Po zakończeniu pracy w TVP Kraków, przyjął posadę prezentera w stacji Polsat. W 1997 roku rozpoczął pracę w powstającej dopiero telewizji TVN. Początkowo, razem ze znaną dzisiaj podróżniczką Martyną Wojciechowską, prowadził program rozrywkowy „Big Brother”. Później prowadził również programy, takie jak „Jak łyse konie” w telewizji TVN oraz „Multikino” w TVN24. W 2002 roku podjął się funkcji rzecznika prasowego grupy TVN, którym był do 2007 roku. Następnie aż do 2012 roku prowadził emitowane w weekendy odcinki programu śniadaniowego „Dzień dobry TVN”. Początkowo jego partnerką na ekranie była Kinga Rusin, a później Magda Mołek. Na jesieni 2016 roku Andrzej Sołtysik powrócił do ekipy „Dzień dobry TVN” – razem z Anną Kalczyńską prowadził wydania programu emitowane w dni powszednie.

Andrzej Sołtysik – życie prywatne

Dziennikarz chroni swoje życie prywatne i nie udziela wielu informacji na temat swoich związków czy rodziny. Obecnie jest związany ze sporo młodszą Patrycją Czop, z którą ma swojego pierwszego syna. Wcześniej Sołtysik przez wiele lat był związany z Shadią Nugud – modelką pochodzącą z Emiratów Arabskich.

andrzej sołtysik

Więcej o:

andrzej sołtysik

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.