Katarzyna Żak w poruszającym wyznaniu o mamie. "To było straszne doświadczenie"

Katarzyna Żak podzieliła się poruszającą historią. Okazuje się, że jej mama mierzyła się z ciężką chorobą. Aktorka stanęła na wysokości zadania i wspierała ją z całych sił. Teraz dała kilka cennych porad osobom, które mogą znajdować się w podobnej sytuacji.

Katarzyna Żak jest znaną polską aktorką. Z pewnością największą rozpoznawalność przyniosły jej dwie role - przez lata wcielała się w postać Aliny Krawczyk w "Miodowych latach" oraz Kazimiery Solejukowej w "Ranczu". W życiu prywatnym Katarzyna Żak przez ponad 30 lat związana jest z aktorem Cezarym Żakiem. Małżeństwo ma dwie dorosłe córki: Aleksandrę i Zuzannę. Jakiś czas temu aktorka zniknęła z show-biznesu. W grudniu ubiegłego roku pokazała się w Warszawie na imprezie branżowej z okazji premiery perfum Doroty Goldpoint. Tym razem powróciła z trudnym wyznaniem.

Zobacz wideo PKatarzyna Żak żartuje z męża: "Na jego tle zawsze wyglądam szczuplej"

Katarzyna Żak o chorobie mamy. "Przepraszała za to, że zachorowała" 

W rozmowie z portalem dziennik.pl Katarzyna Żak podzieliła się przykrą historią. Mama aktorki miała 83 lata, gdy poważnie zachorowała. Na samym początku problemów zdrowotnych kobiety Katarzyna Żak sądziła, że gorsze samopoczucie mamy związane jest z jej wiekiem. Niestety, prawda okazała się o wiele trudniejsza. 

W trakcie specjalistycznych badań wyszło na jaw, że mama Katarzyny Żak mierzy się z ostrym postacią białaczki. Lekarze rozkładali ręce i nie dawali kobiecie dużych szans na przeżycie. W rozmowie z portalem dziennik.pl Katarzyna Żak wyznała, że jej mama bardzo przeżywała swój stan zdrowia. Nie chciała obarczać najbliższych.

Mama bardzo to przeżywała, że była ciężarem. To było straszne doświadczenie. Przepraszała mnie za to, że zachorowała, co było od niej niezależne. To było dla mnie wstrząsające - powiedziała.

Katarzyna Żak w związku z bolesnym doświadczeniem, jakie przeżyła, udzieliła kilku rad osobom, które mogą znajdować się w podobnej sytuacji. Jej zdaniem najważniejszy jest odpoczynek oraz regeneracja. "Najważniejszą rzeczą jest to, żeby nie być w tym samym. Zorganizować pomoc, najlepiej rodziny, ale jak nie, to przyjaciół lub osób profesjonalnych, i nauczyć się odpoczywać. Człowiek, który opiekuje się chorą osobą, nie jest w stanie funkcjonować bez wypoczynku" - wyznała. Katarzyna Żak angażuje się społecznie. Od pewnego czasu jest ambasadorką budowy hospicjum o nazwie "Aniołowo". Ośrodek powstaje w Chojnicach. "Budowaliśmy je prawie dziewięć lat. Prawie same kobiety były w to zaangażowane" - zdradziła w rozmowie.

Z kolei w rozmowie z portalem kobieta.gazeta.pl Katarzyna Żak wyznała, że w momencie choroby mamy to ona była dla niej najważniejszym priorytetem. Dla niej przeorganizowała całe swoje dotychczasowe życie. "Mama była tak krucha i słaba, że nie można było jej zostawić. Czasem wstawała z łóżka, zakręciło się jej w głowie, przewracała się i nie miała już siły, żeby się podnieść. W ciągu tych kilku miesięcy z nikim się nie spotykałam, nie miałam życia poza domem. Bo to mama była moim priorytetem" - wyjawiła. 

Katarzyna Żak na wakacjach z mężem. Pochwaliła się figurą 

Pod koniec lipca ubiegłego roku Katarzyna Żak wybrała się wraz z mężem na zagraniczne wakacje. Aktorka w mediach społecznościowych podzieliła się urokliwą fotografią z urlopu. Zapozowała w modnym kostiumie kąpielowym prosto z jachtu motorowego. W tle mogliśmy dostrzec rozciągającą się taflę wody oraz przepiękne okoliczności przyrody. W komentarzach posypały się same komplementy. Fani nie szczędzili jej miłych słów. Zwrócili uwagę na zgrabną figurę oraz promienny uśmiech. Małżonkowie nie zdradzili jednak, do jakiego kraju się wybrali. Zobacz też: Roksana Węgiel bez makijażu. W takiej wersji dawno jej nie widzieliśmy. Spójrzcie na tę cerę!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.