Anna Wendzikowska źle wspomina pracę na planie "M jak miłość". "Aktor traktowany jak mebel"

Anna Wendzikowka do niedawna spełniała się w polskim show-biznesie jako dziennikarka TVN. Kiedyś jednak próbowała swoich sił jako aktorka. Porównała pracę na planie polskich i brytyjskich produkcji. Padły ostre słowa krytyki.

W ostatnim czasie z mediów nie znika temat Anny Wendzikowskiej. Dziennikarka coraz częściej decyduje się na szczere wyznania. Kilka miesięcy temu oskarżyła o mobbing stację TVN, z którą była związana przez wiele lat. Wendzikowska nadal chętnie otwiera się na kontrowersyjne tematy. Postanowiła poruszyć kwestię traktowania aktorów w Polsce. Ujawniła, jak wyglądała praca na planie "M jak miłość".

Zobacz wideo Jak wyglądają celebrytki bez makijażu? Oto porównanie do wersji w make-upie

Anna Wendzikowska ostro o pracy na polskich planach serialowych

Jakiś czas temu Anna Wendzikowska pojawiła się na gali Top Seriale. Została zapytana o swoją dawną rolę w serialu "M jak miłość". Mało kto pamięta, że dziennikarka próbowała swoich sił w aktorstwie. Od 2011 roku wcielała się w rolę Moniki Ochman. Przygodę z serialem zakończyła ostatecznie w 2020 roku. W wywiadzie dla portalu Kozaczek poruszyła temat warunków na planach produkcyjnych w Polsce. Powiedziała, jak wspomina pracę jako aktorka. 

Tak, to prawda, nie są godziwe. Uważam, że aktorom w Polsce pracuje się fatalnie, uważam, że pracują bardzo długo, ciężko, w trudnych warunkach. Do tego, trudno, powiem to, chociaż nie jest to popularne, żeby o tym mówić głośno, ale aktor, przynajmniej w produkcjach, w których ja się zetknęłam, jest traktowany jako mebel (...). Generalnie aktor jest tym ostatnim elementem, który nie dość, że jest słabo opłacany, to jeszcze mało szanowany - Wendzikowska nie szczędziła słów.

W rozmowie z Kozaczkiem przyznała, że nie wspomina dobrze czasu na planie serialu "M jak miłość". Określiła go jako fatalny. Dodała także, że producenci często zwracają się do aktorów bez szacunku. Dziennikarka podzieliła zdanie Kacpra Kuszewskiego, który przed laty wyznał, że również nie był zadowolony z warunków panujących na planie popularnej produkcji TVP.

Kacper Kuszewski Kacper Kuszewski o zarobkach w "M jak miłość". Internauci: A ile on chciał?

Anna Wendzikowska porównała zawód aktora w Polsce i za granicą

Warto również wspomnieć, że Anna Wendzikowska od dziecka marzyła, żeby zostać aktorką. Na swoim koncie ma role filmowe i serialowe. Zadebiutowała w 2001 roku, kiedy wystąpiła w roli epizodycznej w jednym z odcinków serialu "Lokatorzy". Oprócz tego ma za sobą doświadczenie grania na planie zagranicznych produkcji. Pracę za oceanem wspomina zdecydowanie lepiej od tej na planie rodzimych formatów.

Miałam to szczęście, że grałam w kilku serialach i filmach w Wielkiej Brytanii i byłam urzeczona tym, jak fantastycznie traktowani są aktorzy. Ludzie na planie są traktowani z dużo większym szacunkiem - podsumowała.

Anna Wendzikowska jest absolwentką Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. To właśnie dzięki temu doświadczeniu zrozumiała, że chce związać swoją przyszłość z aktorstwem. Jednak z czasem jej plany uległy zmianom. Rozpoczęła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim i zakończyła je w Londynie, do którego wyjechała w 2005 roku. W latach 2007-2022 była reporterką programu "Dzień dobry TVN", gdzie przeprowadzała wywiady ze znanymi postaciami zagranicznego kina. 

Więcej o: