Książę William spotkał się Andrzejem Dudą. Prezydent zachwycony, ale mina księcia Williama zrobiła się nietęga

Książę William podczas drugiego dnia w Polsce złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Później przybył do Pałacu Prezydenckiego, gdzie oczekiwał na niego Andrzej Duda.

Książę William przyleciał do Rzeszowa 22 marca. Jego przybycie do Polski było owiane tajemnicą, ale szybko okazało się, że arystokrata pojawił się w naszym kraju, by spotkać się z polskimi i brytyjskimi żołnierzami, którzy stacjonują w województwach sąsiadujących z Ukrainą. Na miejscu porozmawiał także ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Tego samego dnia syn króla Karola III przeniósł się do stolicy. Przybył do punktu pobytowego dla uchodźców w Warszawie. Tam z kolei spotkał się z Rafałem Trzaskowskim. Na drugi dzień pobytu księcia Williama w Polsce zaplanowano jego spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Zobacz wideo Dlaczego William i Kate nie trzymają się za ręce, a George nosi tylko krótkie spodnie? Wyjaśniamy "dziwne" zachowania rodziny królewskiej

Książę William porozmawiał z Andrzejem Dudą

W czwartek 23 marca książę złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, gdzie poświęcił czas na moment zadumy. Po tym oficjalnym geście w eskorcie ochrony przejechał do Pałacu Prezydenckiego, by spotkać się z Andrzejem Dudą. 

Spotkanie trwało krótko. Obecnie nie wiadomo, o czym prezydent rozmawiał z księciem. 

To takie odnawianie specyficznych, w zasadzie strategicznych relacji polsko–brytyjskich – myślę, że na tym powinniśmy się dzisiaj koncentrować - powiedział Szef BPM Marcin Przydacz, którego wypowiedź możemy przeczytać na oficjalnej stronie Prezydenta RP. 

W sieci pojawiły się jednak zdjęcia z tego spotkania. Wygląda na to, że humory dopisywały. Tym cieszył się zwłaszcza Andrzej Duda.

Książę William i Andrzej DudaKsiążę William i Andrzej Duda Wojciech Olkusnik/ East News

Mimika przyszłego monarchy również zwracała uwagę

Książę WilliamKsiążę William Wojciech Olkusnik/ East News

Przypomnijmy, że książę William ostatni raz był w Polsce w 2017 roku. Towarzyszyła mu księżna Kate. Wówczas królewska para spotkała się z Andrzejem Dudą i Agatą Dudą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.