Książę William podczas wizyty w Polsce nietypowo potraktował ministra Błaszczaka. Mówią o tym brytyjskie media

Książę Walii złożył niezapowiedzianą wizytę w Polsce. Dziennikarze zwracają uwagę na jego nietypowe zachowanie podczas rozmowy z polskim ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem.

Pierwszym przystankiem wizyty księcia Williama był Rzeszów, gdzie spotkał się z polskimi i brytyjskimi żołnierzami udzielającymi pomocy ukraińskim siłom zbrojnym. Na miejscu był obecny także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Dziennikarze BBC zauważyli, że książę Walii wyjątkowo potraktował polityka.

Książę Harry, Meghan Markle, król Karol III Ekspertka o żądaniach Meghan i Harry'ego na koronacji: Będą raczej przeszkadzać

Zobacz wideo Książę William i książę Harry podczas "czuwania wnucząt" przy trumnie królowej Elżbiety II

Dziennikarze BBC zwracają uwagę na zachowanie księcia Williama w Polsce

Mariusz Błaszczak w przemówieniu zwrócił się do księcia Walii:

Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Jestem dumny z tego, że w obecności Księcia Walii, Jego Królewskiej Wysokości mogę podziękować żołnierzom brytyjskim i polskim za wspólną służbę na polskiej ziemi.

Po wystąpieniu William rozmawiał z żołnierzami, a spotkanie miało nieformalny charakter. Książę był bardzo zaangażowany, gdy słuchał, co do powiedzenia mają wojskowi. Jak podaje Onet, będący na miejscu dziennikarze BBC zauważyli także, że William bardzo długo rozmawiał z ministrem Błaszczakiem w cztery oczy zaraz po tym, gdy wysiadł z samochodu. Podkreślają, że to sytuacja, która odbiega od standardów.

Księżna Kate, książę William Nie wszyscy ich kochają. Kate i William odwołali oficjalną wizytę w obawie o skandal

Książę William odwiedził także punkt pobytowy dla uchodźców w Warszawie. Spotkał się też z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Drugiego dnia pobytu złoży wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a następnie uda się do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie Andrzejem Dudą. Podróż zakończy się wizytą księcia Williama w Hali Koszyki, gdzie porozmawia z młodymi uchodźcami z Ukrainy, a także polskimi rodzinami, które angażowały się w pomoc imigrantom.

Więcej o: